Yatırım yapmaya başla!

Trump’ın Van Gogh Tablosu İsteğine Cevap: “Altın Klozet”

ABD Başkanı, yine ilginç bir haberle manşetlerde yer etti. Zira bir müzeden Van Gogh tablosu isteyen Trump’a nedense “altın klozet” teklif edildi. İşte detaylar;
Trump’ın Van Gogh Tablosu İsteğine Cevap: “Altın Klozet”

ABD Başkanı Donald Trump, yine bomba gibi bir haberle gündeme oturdu. Trump’ın New York’ta bulunan Guggenheim Müzesi’nden bir Van Gogh tablosu talep etmesi üzerine gelen yanıt, milyonlarca kişi tarafından alaya alındı.

Donald Trump’ın savaş açtığı medya kuruluşları arasında olan Washington Post’un yaptığı habere göre Trump çiftine müzeden “Van Gogh tablosu yerine altın klozet verelim” yanıtı geldi. Ve haliyle olay, dünya basınının odak noktasına alındı.

Habere göre; Donald Trump ve eşi Melania Trump’ın Van Gogh tablosu isteği Beyaz Saray’dan müzeye e-posta yoluyla iletilmiş.

Trump'ın Talep Ettiği Van Gogh TablosuDaha açık söylemek gerekirse; Trump çifti, Van Gogh’un 1888 tarihli “Karlı Manzara” tablosunu kiralama talebinde bulunmuş. Fakat müze bu teklifi kabul etmeyerek; tablo yerine altın klozet verebileceklerini söylemiş.

Sanatçı Maurizio Cattelan’ın eseri olan Amerika isimli altın klozet, bir yıl boyunca müzede sergilenmişti.

Maurizio Cattelan’ın Eseri Altın KlozetAyrıca 18 ayar altından yapılmış 1 milyon dolar değerindeki altın klozet bu süre zarfında ziyaretçilerin kullanımına açılmıştı. İtalyan sanatçı Maurizio Cattelan’ın eseri yapma amacınınsa ABD’deki israfa ve yozlaşmaya dikkat çekmek olduğu biliniyordu.

Neticede; Guggenheim Müzesi’nin sözcüsü Sarah Eaton da yazışmaları doğrularken Beyaz Saray’dan bir açıklama yapılmadı.

Maurizio Cattelan’ın Hitler Çalışması Bu arada Cattelan’ın provokatif çalışmalarıyla ünlü olduğunu da belirtelim. Mesela; sanatçının çalışmaları arasında Papa II. İoannes Paulus’in ve Adolf Hitler’in heykelleri bulunuyor.

Neticede, olayın manşetlerde yer etmesi üzerine Trump’ın Guggenheim Müzesi‘ne bir cevap verip vermeyeceği merak ediliyor. Bakalım, ABD Başkanı müzeyi kapatmakla tehdit etmeye ve benzeri şeyler yapmaya kalkışacak mı?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Kültür - Sanat kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum