Yatırım yapmaya başla!

Trump’ın Twitter Hesabını Kapatan Türk: “Pablo Escobar Gibi Hissediyorum!”

Donald Trump'ın Twitter hesabını yanlışlıkla kapatan kişinin Türk olduğu ortaya çıktı. İşte ilgi çekici ayrıntılar;
Trump’ın Twitter Hesabını Kapatan Türk: “Pablo Escobar Gibi Hissediyorum!”

Hatırlamayanlar için ABD Başkanı Donald Trump’ın hesabının kapatılmasının dünya gündemine oturduğunu, olayın sosyal medya kullanıcılarının da yorumlarıyla daha ilgi çekici bir hal aldığını söyleyerek başlayalım. Sonuçta; sosyal medyayı epey aktif kullanmasıyla da tanınan Trump’ın Twitter aleminde 11 dakikalığına boy gösterememesi kısa sürede bütün manşetleri süslemişti.

Ve viral olan hadise pek çok kişi tarafından “yılın en güzel anları, mucize” ve benzeri yakıştırmalarla tanımlanmıştı. Sonrasında Twitter’ın “Donald Trump’ın hesabı işteki son günü olan bir çalışan tarafından silindi” şeklindeki açıklaması, olayı daha da renklendirmiş, hatta bunu yapan kişinin Nobel Barış Ödülü alması gerektiği söylenmişti.

Tam da bu noktada Donald Trump’ın Twitter hesabını kapatan kişinin Türk çıktığı haberini verebiliriz.

Trump'ın Twitter Hesabını Kapatan Bahtiyar DuysakTechCrunch’a konuşan Bahtiyar Duysak; bunu isteyerek yapmadığını belirterek olaydan ne kadar rahatsız olduğunu dile getirdi. Hatta Trump’ın hesabının kapandığı günü “tesadüfler dizisi” olarak nitelendirdi.

Türk asıllı Alman vatandaşı Bahtiyar Duysak’un ABD’ye Work & Travel programı ile gittiği ve Twitter müşteri hizmetleri biriminde çalıştığı öğrenildi.

Bahtiyar Duysak, Bu Hatayı İstemeyerek Yapmış. Teknoloji sektöründe kariyer yapmak isteyen Duysak, daha önce de Google, Youtube gibi şirketlerde çalışmış. Duysak’ın söylediğine göre; DonaId Trump’ın hesabını kapatılmasını başlatan şeyse ABD Başkanı’nın hesabı ile ilgili şikayetleri incelemesi olmuş. İncelemesinden sonra hesabın bir süre kapatılması için yapılacak işlemlerin başlangıcını oluşturan Duysak, daha sonra bilgisayarını kapatarak ofisten ayrılmış.

“İznim olmayan ya da yasadışı bir şey yapmadım” diyen Duysak, verdiği röportajda ABD’deyken çok zor günler geçirdiğini belirtiyor.

Donald Trump'ın Twitter Hesabı 11 Dakikalığıan Silindiİstemsizce neden olduğu olayın ardından gazetecilerin üniversitesi, iş yeri, arkadaşları ve ailesiyle temasa geçtiğini belirten Duysak, sıradan hayatına devam etmek istiyor.

Kendisi bazıları tarafından kahraman olarak nitelendirilse de o, düşüncelerini “Herhangi bir suç işlemedim ya da kötülük yapmadım ama kendimi Pablo Escobar gibi hissediyorum” sözleriyle açıklıyor. Neticede; Almanya’ya dönen Bahtiyar Duysak istese de istemese de Trump karşıtlarının kahramanı olarak kalacak. İşte bunun kanıtı;

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum