Trump’ın Hesabını Kapatması Twitter’a 2 Milyar Dolar Kaybettirebilir!

Twitter’ı fazlasıyla aktif bir şekilde kullanan Trump’ın sosyal medya hesabı altın değerinde! Trump, hesabını kapattığı takdirde, Twitter 2 milyar dolar zarara uğrayabilir!

Sosyal medyanın gücünü oldukça etkili bir şekilde kullanmayı başaran Donald Trump, özellikle de Twitter’ı ele geçirmiş durumda. Geçtiğimiz günlerde tek bir tweeti ile Amazon’a 6 milyar dolar kaybettiren Trump’ın yapmış olduğu her paylaşım adeta olay yaratıyor.

ABD’de OHAL ilan edilen ırkçı protestolar için bile Twitter’dan açıklama yapan Başkan Trump’ın sosyal medyadaki aktifliği, Twitter’ın başına bela olabilir. Çünkü uzmanlar tarafından yapılan açıklamalara göre, Trump, Twitter hesabını kapattığı takdirde, şirket yaklaşık olarak 2 milyar dolarlık zarara uğrayabilir.

Trump Tweet Atmayı Bırakırsa, Twitter 5’te 1’ini Kaybedebilir!

Trump Tweet Atmayı Bırakırsa, Twitter 5’te 1’ini Kaybedebilir!Hisse senedi araştırma şirketi olarak görev yapan Monness Crespi Hardt & Co. analistlerinden James Cakmak, şaşırtıcı bir rapor yayınladı. Cakmak’ın raporuna göre ABD Başkanı Donal Trump, @realDonaldTrump adlı resmi Twitter hesabından, tweet atmayı bıraktığı takdirde, sosyal medya devi değerinin 5’te 1’ini kaybedebilir. Bu oran Twitter’ın 2 milyar dolar kaybetmesi anlamına geliyor.

Günlük Aktif Kullanıcı Sayısı Düşebilir!

Günlük Aktif Kullanıcı Sayısı Düşebilir!Elbette ki Trump’ın tweet atmayı bırakması ya da Twitter hesabını tamamıyla kapatması, sosyal medyadan çıkışlara neden olmayacak. Fakat Cakmak’a göre bu durum günlük aktif kullanıcı sayısını düşürdüğü için Twitter’ın maddi açıdan büyük bir kayıp yaşamasına zemin hazırlayacak.

Trump’tan İyi “Bedava Reklam” Yok!

Trump’tan İyi “Bedava Reklam” Yok!Twitter, en seçkin üyesi, Donald Trump’ı kaybettiği takdirde 2 milyar dolarlık değer kaybı yaşamasının yanı sıra “bedava reklamdan” da mahrum kalmış olacak. Çünkü 36 milyon takipçiye sahip olan Trump’ın 2009 yılından bu yana 35 binden fazla tweet attığı belirtiliyor. Trump tarafından bu sosyal medya ağı üzerinden yapılan her paylaşım ise adeta reklam niteliği taşıyor.

Peki, sizce Başkan Donald Trump, elindeki bu kozu sosyal medya devi Twitter’a karşı kullanabilir mi?

Paratic Piyasalar

Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı