Yatırım yapmaya başla!

Trump’ın Yeni Bomba Tweeti: Küçük Roket Adam!

ABD Başkanı Donald Trump, yine tartışmalara yol açacak bir tweet atti. Paylaşımında Kuzey Kore lideri Kim Jong-un’u çıldırtacak sözler etti. İşte detaylar!
Trump’ın Yeni Bomba Tweeti: Küçük Roket Adam!

Donald Trump, tartışmalara yol açacak görüşlerini belirtmeye hiç ama hiç hız kesmeden devam ediyor. Daha geçtiğimiz gün Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg’e sataşan, sonrasında da ülkenin Sağlık Bakanı Tom Price’ın istifası ile konuşulan Trump, şimdi de aylardır gerginlik yaşadığı Kuzey Kore liderine laf attı. Hem de öyle böyle değil, Kim Jong-un için bildiğiniz aşağılayıcı sözler kullandı!

Kuzey Kore’nin balistik füze denemeleri bir tek Amerika’yı değil tüm dünyayı ayağa kaldırmış durumda!

Kuzey Kore ile ABD arasında gerginlik devam ediyor

Ekonomiyi de epey etkileyen bu durum, dünya piyasalarından 1 trilyon dolarlık kayıp yaşanmasına yol açmıştı. Ayrıca Kuzey Kore’nin yeni füze denemesi altın fiyatlarını yükseltti gibi pek çok haber duymuştuk.

Neticede aylardır süren gerilim sonrasında Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi, Kuzey Kore’ye karşı sert yaptırımlar içeren tasarıyı onayladı.

Trump'ın tweeti küçük roket adam

Donald Trump ile Kim Jong-un arasındaki restleşme ise giderek korkutucu bir hal alarak ilerlemeye devam ediyor. Zira ne gut hastalığı yüzünden böyle ayarsız olduğu konuşulan Kim Jong-un, ne de kendi ülkesinde bile milyonlarca karşıtı olan Donald Trump geri adım atıyor.

İki lider arasındaki güç gösterisi tüm hızıyla devam ederken, Donald Trump attığı tweet ile meydan okumaya devam edeceğini herkese gösterdi.

Çünkü ABD Başkanı, Dışişleri Bakanı Rex Tillerson’ın Kim Jong-un ile görüşme çabasını “yankı uyandıracak” sözlerle değerlendirdi. Daha açık söylemek gerekirse Trump, Kuzey Kore lideri için “Küçük Roket Adam” ifadesini kullandı. Kaldı ki “roket adam” deyimini daha önceki tweetlerinde de kullanmış ve başkanı hakaret içerikli paylaşımları için uyaran Twitter Trump’ın bu mesajını silmemişti.

Trump yeni tweetinde ayrıca “küçük roket adam”la görüşme çalışmalarının Rex Tillerson için bir zaman kaybı olduğunu söyledi.

Ve cümlesini “Enerjini koru Rex, yapmamız gerekeni yapacağız” diyerek bitirdi. Twitter’ı ne kadar aktif kullandığı gayet iyi bilinen başkan, daha sonra yeni bir paylaşım yaparak Kuzey Kore’ye ılımlı davranmayacağını da vurguladı.

Nitekim Trump’a göre Roket Adam’a iyi davranmak 25 yıldır bir işe yaramamış. Clinton, Bush ve Obama başarısız olmuş ancak o bu tavrı bırakacak ve başarısız olmayacakmış. Bakalım, Trump’ın bu sözleri üzerine Kim Jong-un nasıl bir cevap verecek?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum