Yatırım yapmaya başla!

Başkan Trump, TikTok’a Erişim Engeli Kararını Değerlendirdiklerini Söyledi

ABD Başkanı Donald Trump, sosyal medya uygulaması TikTok’un yasaklanmasının söz konusu olabileceğini söyledi.
Başkan Trump, TikTok’a Erişim Engeli Kararını Değerlendirdiklerini Söyledi

Sosyal medya uygulamaları son yıllarda hemen herkesin başlıca iletişim aracı haline geldi. Facebook, Twitter, Instagram, Snapchat gibi başlıca uygulamalar her gün milyonlarca kişi tarafından kullanılıyor. Son yıllarda yükselişi ile dikkat çeken bir diğer uygulama ise TikTok olmakta. Çinli şirket Bytedance’ın geliştirdiği paylaşım uygulaması son yılların en çok indirilen uygulaması olarak öne çıkıyor.

Platformun hızlı yükselişi rakipleri de harekete geçirmiş durumda. Instagram TikTok’a rakip olarak geliştirdiği Reels özelliği için fenomen kullanıcıları kendisine çekmek istiyor. Bunun için şirketin TikTok’taki bazı kullanıcılara para teklif ettiği iddia ediliyor.

TikTok son günlerde hızlı yükselişinin yanı sıra soruşturmalar ve casusluk iddialarıyla da sıkça gündeme geliyor. ABD yönetimi TikTok’un kullanıcı verilerini Çin hükümeti ile paylaştığını düşünüyor. Son olarak Başkan Donald Trump, TikTok’un yasaklanabileceğini söyledi.

Trump’tan TikTok Açıklaması

Trump’tan TikTok Açıklaması

ABD Başkanı Donald Trump her konuda yaptığı açıklamalar ile tüm dikkatleri üzerine toplayacak sözler söylemeye devam ediyor. Son günlerin tartışmalı sosyal medya uygulaması TikTok, Çinli bir firma tarafından geliştirildi. Her ne kadar TikTok’u CEO’su ABD’li olsa da Trump yönetimi uygulamaya yönelik casusluk iddialarında bulunmayı sürdürüyor.

Başkan Trump bu konuyla ilgili yeni bir açıklama yaptı ve TikTok’un ABD’de erişime engellenmesinin söz konusu olabileceğini söyledi. Bu konu üzerinde düşünce aşamasında olduklarının altını çizdi. ABD’li yetkililer TikTok aracılığı ile Çin hükümetinin kullanıcı verilerine erişim sağladığını her fırsatta dile getiriyor.

Dışişleri Bakanı Mike Pompeo daha önce bu konuyla ilgili açıklamasında “TikTok kullanan ABD vatandaşlarına uyarıda bulunarak, “Bunu çok ciddiye alıyoruz. İnsanlar bu uygulamaları ancak özel bilgilerinin Çin Komünist Partisi’nin elinde olmasını istiyorlarsa yüklemeliler” ifadelerine yer vermişti.

Sosyal medya platformu geçtiğimiz günlerde Hindistan ve Endonezya’da benzer endişeler sebep gösterilerek erişime kapatılmıştı. Uzmanlar başka ülkelerde de incelemeler yapıldığını ve benzer kararlar alınabileceğini belirtiyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum