Yatırım yapmaya başla!

Trump Ticaret Bakanı Wilbur Ross’u Yıl Sonuna Kadar Görevden Almak İstiyor!

Hem Amerikan hem de dünya medyası, Trump’ın Ticaret Bakanı Wilbur Ross’u görevden alacağı yönündeki iddialarla sarsıldı. Detaylar haberimizde;
Trump Ticaret Bakanı Wilbur Ross’u Yıl Sonuna Kadar Görevden Almak İstiyor!

ABD’de sular bir türlü durulmazken Trump’tan yine şaşırtıcı bir hamle geldi. Daha doğrusu yakın kaynaklardan alınan bilgilere göre Trump’ın Ticaret Bakanı Wilbur Ross’u yıl sonuna kadar görevden almak istediği iddia edildi.

ABD Başkanı Donald Trump’a yakın olan 3 kişi, Trump’ın Ticaret Bakanı Wilbur Ross’u yıl sonuna kadar görevden alarak yerine Küçük İşletmeler İdaresi Başkanı Linda McMahon’u getirmek istediğini öne sürdü. McMahon’un yanında Trump’ın aynı zamanda geçen yıl Denizaşırı Yatırım Kurumu’na Başkan ve CEO olarak atadığı Ray Washburne’i de düşündüğü söylendi.

Kaynaklar ayrıca Küçük İşletmeler İdaresi Başkanı ve eski World Wrestling Entertainment CEO’su Linda McMahon’un, görev teklif edildiği takdirde bunu kabul edeceğini söylediğini aktardı.

Linda McMahon Yeni Ticaret Bakanı mı Olacak?Adı açıklanmayan gizli kaynaklar Trump’ın nihai bir karar vermediğini ve fikrinin her an değişebileceğini de dile getirirken Trump’ın Ross’u işten atıp atmayacağının da belli olmadığı kaydedildi. Bu noktada Trump’ın Kabine Üyeleri hakkında sık sık hoşnutsuzluğunu dile getirdiği ancak isim vermediği hatırlatıldı.

Ayriyeten bu gelişmelerin Trump’ın Adalet Bakanı Jeff Sessions’ı görevden almasından 2 gün sonra gerçekleşmesi de dikkat çekti.

Trump Jeff Sessions Görevden Aldı Beyaz Saray Sözcüsü Sarah Huckabee Sanders da McMahon’un Ross’un yerini alacak lider aday olduğunu inkar etmedi ama; “şu anda hiçbir personel ilanı yok” dedi. Küçük İşletmeler İdaresi de iddiaları inkar etmezken kurum; “Yönetici McMahon ABD Başkanı’na hizmet etmekten gurur duyuyor ve ABD’nin 30 milyon küçük işletmesi adına savunuculuk yapıyor” ifadelerini kullandı.

Öte yandan Sanders, Ticaret Bakanı Ross’un idareyi yıl sonuna kadar terk edip etmeyeceği ya da Washburne’un görev için düşünüp düşünülmediği yönündeki sorulara cevap vermekten kaçındı.

Trump Wilbur Ross'u Görevden Almak İstiyorRoss’un yakında görevi bırakabileceği fikrinin bazılarının tepkisine neden olması da dikkat çekti. Örneğin Ross’a yakın bir üst düzey yönetim yetkilisi; “Bakan Ross’un yakın zamanda herhangi bir yere gideceğine dair bir işaret yok. O, ABD Başkanı’nın ticaret gündemi için önemli kazançlar elde etti bve bu kendini gösteriyor” diyerek görüş bildirdi.

Ticaret Bakanı Ross’a yakın başka bir yetkili de Donald Trump’ın Ross hakkında hiçbir zaman hoşnutsuzluk belirtecek sözler etmediğini bildirdi.

Trump Wilbur Ross'u Görevden Almak İstiyor İddiaları Alakalı haberlerde sıkıntılı durumlardaki şirketlerin varlıklarını alarak bir servet kazanan 80 yaşındaki milyarder Ross’un, Salı gecesi seçim sonuçlarını Trump’la birlikte Beyaz Saray’da izlediği bilgisi de verildi. Ross’un yerine geçeceği söylenen Linda McMahon ile Trump arasındaki yakın ilişkinin de üzeri çizildi.

Çünkü Linda McMahon’un kocası ve WWE’nin yüzü Vince McMahon, Trump’la yakın arkadaştı ve ikili 2007’de bir güreş maçında forma giymişti. Bunun öncesinde Trump, güreş şirketinin iki etkinliğine sponsor olmuş, Hulk Hogan ve Andre the Giant gibi starlarla birlikte WWE Hall of Fame’inde yer almıştı. Tüm bunların yanında McMahon çiftinin seçim döneminde Trump’ın en büyük destekçilerinden oldukları biliniyordu.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum