Yatırım yapmaya başla!

Trump: Starbucks’ın Eski CEO’sunun Başkanlığa Aday Olacak Cesareti Yok

Trump, Starbucks’ın önceki CEO’su Howard Schultz’un başkanlığa aday olacağı yönündeki açıklamalarına dikkat çekici ve iddialı bir şekilde yanıt verdi. Detaylar şöyle;
Trump: Starbucks’ın Eski CEO’sunun Başkanlığa Aday Olacak Cesareti Yok

Trump, Starbucks’ın önceki CEO’su Howard Schultz’un başkanlığa aday olacağı yönündeki açıklamalarına dikkat çekici ve iddialı bir şekilde yanıt verdi. ABD Başkanı Donald Trump, bugün Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, Howard Schultz’un başkanlığa adaylığını koyacak cesaretinin olmadığını söyledi.

Schultz’u dün gece 60 Minutes isimli programda izlediğini belirten Trump; “Onunla “en zeki” insan olmadığı konusunda aynı fikirdeyim. Bununla birlikte, Amerika halihazırda buna sahip. Ben sadece Starbucks’ın bana hala Trump Tower’daki kirasını ödeyeceğini umuyorum” dedi. Trump’ın yorumları kısa sürede milyonlarca kişinin ilgisini çekerken Howard Schultz’un başkanlık açıklamaları da bunun aşağısında kalmadı.

CBS’nin Pazar günü yayınlanan 60 Minutes isimli programına katılan Schultz, merkezci bağımsız aday olarak yarışmayı ciddi ciddi değerlendirdiğini söyledi.

Howard Schultz Başkanlığa Aday Olacak ABD’li kahve devinin kurucusu ve eski CEO’su olan Howard Schultz, 2020’de Donald Trump’a karşı bağımsız bir başkan adayı olarak yarışmayı düşündüğünü dile getirdi. Kendisini hayat boyu Demokrat olarak tanımlayan Schultz, iki partili sistemin dışında bağımsız bir merkezci olarak yarışacağını da aktardı. “Çok kırılgan bir zamanda yaşıyoruz” diyen 65 yaşındaki Schultz, Trump’ın başkan olacak niteliklere sahip olmamasının yanında partileri de eleştirdi.

Hem Cumhuriyetçilerin hem de Demokratların hiç durmadan Amerikan halkı lehine gerekli olanı yapmayıp, her gün intikam politikalarıyla uğraştıklarını belirtti.

Her iki partiyi de ülkenin 21.5 trilyon dolarlık borcu için suçlayan Schultz, bunu onların yapısal sorumluluklarının başarısızlığının örneği olarak nitelendirdi. Adaylığının muhalefet oyunu bölerek Trump’ın ikinci dönemi ile sonuçlanabileceği yönündeki endişeleri reddeden Schultz; “Amerikan halkının kazandığını görmek istiyorum, Amerika’nın kazandığını görmek istiyorum” dedi.

Ancak Demokrat başkan adayı Julian Castro, Howard Schultz’un adaylığını eleştirdi. Çünkü Julian Castro, Howard Schultz’un adaylığının Trump’ın yeniden seçilme olasılığını artıracağını kaydederek bunun Trump’ın en büyük şansı olacağını bildirdi. “Bunun ülkemizin yararına olacağını sanmıyorum” diyerek de açıkça görüş bildirdi. Öte yandan CBS’ye verdiği röportajda Schultz, çoğu insan gibi kendisinin de Trump’ın tweetlerinden sıkıldığını söyledi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Yaşam kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum