Yatırım yapmaya başla!

Trump’ın Sağlık Reformu ABD Senatosu’ndan Red Yedi!

Trump'a sağlık reformu darbesi! Dün senatoda ikinci oylamaya sunulan Obamacare'i iptal edecek yasa tasarısı 55 hayır oyuyla reddedildi.
Trump’ın Sağlık Reformu ABD Senatosu’ndan Red Yedi!

ABD senatosu, Obamacare’i iptal etmeyi hedefleyen sağlık reformu yasa tasarısını reddetti. Görüşmeler dün senatoda 51’e karşı 50 oyla kabul edilerek başladı. Oylamaya sonradan gelen Cumhuriyetçi senatör John McCain eşitliği sağladı ancak ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence‘nin kullandığı özel oy hakkıyla eşitlik tekrar bozuldu.

“Obamacare’i iptal edecek ancak alternatifinin bulunmasına iki yıl süre tanıyacak” Amerikan Sağlık Hizmetleri Yasası (AHCA) reddedildi.

Dün oylama sunulan ikinci yasa tasarısı 45’e karşı 55 oyla reddedildi. Söz konusu yasa, eski ABD Başkanı Barack Obama’nın imzasını taşıyordu. Donald Trump başkanlığında getirilen yeni sağlık yasa tasarısının hazırlanıp, kongreye sunulabilmesi için 2019 yılına kadar süre verilmesini öngörüyordu.

52 Cumhuriyetçi, 46 demokrat ve 2 bağımsız senatörle birlikte 100 sandalyenin bulunduğu senatoda, oylamaya katılan 5 Cumhuriyetçi de “hayır” dedi.

45 evet, 55 hayır oyuyla kabul edilmeyen yasaya, Cumhuriyetçilerden 5 kişinin de hayır dediği öğrenildi. Hayır oyu kullanan isimler arasında, dünkü ön oylamada da red oyu kullanması sebebiyle, Başkan Trump’ın sosyal medyada hedef aldığı Alaska Senatörü Lisa Murkowski de yer alıyor. Donald Trump dün paylaştığı şu tweet ile Murkowski’ye olan öfkesini dile getirdi:

Eğer Obamacare’i iptal edecek olan sağlık reformu yasası kabul edilseydi, 32 milyon Amerikalı sigortasız kalacaktı.

Yapılan değerlendirmeler arasında; sağlık reformu yasasının başarısız olmasında, 2026 yılından sonra 32 milyon Amerikalı vatandaşın sigortasız kalabileceği görüşlerinin etkili olduğu yer alıyor. İlk iki girişiminde de başarısız olan yasa tasarısı üzerinde yoğun bir çalışma yürütüldü. Hafta boyunca daha önceki sağlık sigortalarında bazı değişiklikler yapılarak senatoya sunuldu.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Yaşam kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum