Yatırım yapmaya başla!

Trump’ın Okul Saldırılarına Getirdiği Çözüm Öğretmenleri Silahlandırmak!

Donald Trump, yine tartışma yaratacak bir açıklamayla gündeme geldi. Zira ABD Başkanı’nın okul saldırılarına getirdiği çözüm önerisi, öğretmenleri silahlandırmak oldu.
Trump’ın Okul Saldırılarına Getirdiği Çözüm Öğretmenleri Silahlandırmak!

ABD’nin Florida eyaletindeki bir liseye yapılan silahlı saldırı, tüm dünyada yankı uyandırmıştı. Zira 19 yaşındaki Nikolas Cruz’un suçunu itiraf ettiği Florida saldırısında, 17 kişi hayatını kaybetmiş, birçoğu da yaralı olarak kurtulmuştu.

İşte tam da bu noktada; 19 yaşındaki suçlunun silahın yasal olarak sahibi olmasına dikkat çekilmiş, milyonlarca vatandaş ülkedeki yasalara düzenleme getirilmesi gerektiğini savunmuştu. Donald Trump’ın okul saldırılarına getirdiği çözüm önerisi ise öğretmenleri silahlandırmak oldu.

Başkan Trump, Florida saldırısından kurtulan öğrenciler ve ebeveynleriyle Beyaz Saray’da bir araya geldi.

Twitter’dan “bu anı her zaman hatırlayacağım” şeklinde paylaşım yapan Donald Trump, ayrıca açıklamasında “çocuklarımızın güvenliğini sağlamalıyız” ifadesini kullandı.

Öğrencilerin yaşadıklarını ve aralarında çocuğunu kaybeden bazı ebeveynlerin de bulunduğu aileleri dinleyen Donald Trump okul saldırılarına çözüm önerisi olarak “öğretmenleri silahlandıralım” dedi.

Çünkü olası bir saldırı durumunda öğretmenlerin olaya çok daha hızlı müdahale edebileceğini düşündüğünü söyledi.

Trump Öğretmenlerin Gizli Silahlanma Yapmasını ÖneriyorTrump’ın önerisine göre özel eğitimlerden geçirilecek ve üzerlerinde gizli olarak silah taşıyacak öğretmenler sayesinde saldırılar çok hızlı bir şekilde durdurulabilecek. Sonuçta; Trump okullardaki eğitim görevlilerinin % 20’sinin silahlandırılması düşüncesini ciddi ciddi masaya yatıracağını belirtti.

İlaveten; önerisine karşı çıkacak insanları hesaba katarak bu önerinin iki kez düşünülmesini istedi.

Böylelikle Saldırılar Çok Daha Hızlı DurdurulabilirVe fikrini desteklemek için 11 Eylül olaylarının ardından bazı pilotlara silah taşıma yetkisinin verildiğini söyledi. Sonrasında da salondakilere öğretmenlerin silahlandırılmasına katılıp katılmadıklarını sordu. Bir grup öneriyi desteklerken başka bir grup ise bu fikre karşı çıktı.

Donald Trump da önerinin tartışmalı olduğunu kabul ettiğini fakat diğerleriyle birlikte bunun üzerinde de çalışacaklarını dile getirdi.

Trump Öğretmenleri Silahlandırmak üzerinde Çalışacaklarını BelirttiSon olarak da Twitter’dan hiçbir zaman “öğretmenlere silah verelim” demediğini, CNN ile NBC’nin yalan haber yaptığını duyurdu. Önerisinin uzman ve eğitimli öğretmenlerin gizli silah kullanmasının olduğunu söyleyen Trump, böylelikle saldırılara çok daha hızlı müdahale edileceği görüşünü tekrarladı.

Öte yandan; Florida saldırısından sağ kurtulan gençler, dün siyasilerin silahların denetlenmesi konusunda harekete geçmeleri için başkent Tallahassee’ye yürüdü.

Yaklaşık 725 kilometrelik yürüyüşün, saldırıdan sonra yapılan silahlanma karşıtı ilk organize protesto olduğu söylendi. Öğrencilerin “bir daha asla, çocukları koruyun” gibi pankartlar taşıdığı görüldü. Tüm bunlara ek olarak konuyla ilgili olarak Mart ayında da Washington’a yürüyüş düzenleneceği belirtildi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Yaşam kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum