Yatırım yapmaya başla!

Trump’ın Meksika Duvarı İnşasına Sonbaharda Başlanacak!

Trump, sınıra "Meksika Seddi" inşa etmekte kararlı! Tamı tamına 3.100 kilometre uzunluğunda olacağı belirtilen Meksika Duvarı'nın inşasına sonbaharda başlanacak!
Trump’ın Meksika Duvarı İnşasına Sonbaharda Başlanacak!

Trump’ın seçim kampanyasında belki de en dikkat çeken maddelerden biri Meksika sınırına çekilecek olan devasa duvardı. Büyük bir kesimden tepki çeken bu ve diğer maddelere rağmen ABD’nin yeni başkanı olan Trump’ın Nisan ayında, Meksika duvarı konusunda geri adım attığına dair haberler çıkmıştı.

Gerek uçuk maliyeti, gerek duvar konusunda gelen tepkilerle bu tasarı bir süreliğine rafa kaldırılmıştı. Fakat sadece birkaç gün önce Meksika sınırına duvar projesi için ödenek çıktı. Tamı tamına 12 milyar dolara mal olması beklenen 3.100 kilometre uzunluğundaki bu Meksika Seddi’nin ne zaman inşasına başlanacağı da belli oldu.

Trump’ın Meksika Seddi’ne Kasım’da Başlanacak!

Trump'ın Meksika Seddi'ne Kasım'da Başlanacak!ABD Gümrük ve Sınır Muhafaza Birimi, Kasım ayından itibaren Başkan Trump’ın, Meksika sınırına örmek istediği duvarın inşasına başlayacaklar. Meksika hükümetinin sınıra inşa edilecek duvarın ücretini ödeyeceğini belirten ve göreve başladıktan sadece 5 gün sonra çalışmalara başlayan Trump’ın Meksika Seddi, o günden beri tepkilerin odak noktası haline geldi.

Fakat Trump her şeye rağmen, bu dev yapının inşasında kararlıydı. Şubat ayında, yeni duvar için oluşturulacak projelerle ilgili adeta bir teklif yarışı başladı.  ABD Gümrük ve Sınır Muhafaza Birimi ise kazananların Kasım ayında açıklanacağını belirtti.

Temmuz’da ise Donald Trump, Air Force One’da vermiş olduğu röportajda; sınır devriyesinin karşı taraftaki tehditleri tespit edebileceği, güneş panelleri ile kendi enerjisini üretebilecek, bir duvar olacağını açıkladı. Ayrıca 3.100 kilometrelik bölge için yaklaşık 1.000 kilometrelik bir duvar gerektiğini, geri kalan bölgenin ise coğrafi engellerle kapanacağını belirtti.

İnşanın Başlamasıyla Vahşi Yaşam Yok Olacak!

İnşanın Başlamasıyla Vahşi Yaşam Yok Olacak!Diğer bir yandan ise başta kar amacı gütmeyen bir topluluk olan ABD Balık ve Vahşi Yaşam Servisi olmak üzere, çevreye duyarlı topluluklar, şantiyenin kurulmasıyla birlikte bölgedeki habitatın yok olma tehdidiyle karşı karşıya kalacağına dair uyarıda bulundular.

Yüzlerce hayvana ve bitki çeşidine ev sahipliği yapan Santa Ana bölgesine inşa edilecek olan bu duvarın, en az 400 kuş türünü evsiz bırakacağı ve Güney Teksas’ta son kalan lahana palmiye ağaçlarının da soyunu tüketebileceği belirtiliyor.

Kilometre Başına 4 Milyon Dolar Harcanacak

Kilometre Başına 4 Milyon Dolar HarcanacakTrump’a göre inşası için yaklaşık olarak 12 milyar dolar harcanacak olan Meksika Duvarı, kilometre başına 4 milyon dolara mal olacak. Fakat hem Demokrat hem de Cumhuriyetçi milletvekillerine göre Meksika sınırına inşa edilen bu duvarın maliyeti 20 milyar doları bulacak.

Peki, sizce ABD’nin tartışmalara konu olan Meksika Seddi’nin inşası, yoğun eleştirilere rağmen tamamlanabilecek mi?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#İnşaat kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum