Yatırım yapmaya başla!

Trump’ın Koronavirüs Paylaşımı Yine Facebook ve Twitter Tarafından Engellendi

ABD Başkanı Donald Trump’ın COVID-19 ile alakalı paylaşımı yine yaptırıma uğradı.
Trump’ın Koronavirüs Paylaşımı Yine Facebook ve Twitter Tarafından Engellendi

ABD Başkanı Donald Trump geçmişten bu yana sosyal medyayı aktif olarak kullanıyor ve yaptığı paylaşımlar ile dikkatleri üzerine toplamayı başarıyor. Öyle ki yapılan bu paylaşımlar çoğu zaman dünya gündemine yön verecek özellikte oluyor. Son dönemde tüm dünya COVID-19 pandemisinin etkisi altında yaşıyor. Virüsten en çok etkilenen ülkelerin başında ise ABD geliyor. Geçtiğimiz günlerde ABD Başkanı Donald Trump koronavirüse yakalanmış ve birkaç gün hastanede yatmıştı.

Başkan Trump kısa süre önce hastaneden taburcu edildi. Salgının ilk gününden bu yana Trump’ın COVID-19 ile alakalı çok konuşulan paylaşımlarda bulundu. Daha önce Twitter yapılan bu paylaşımların pek çoğunu kısıtlamış ve taraflar karşı karşıya gelmişti. Trump’ın salgınla ilgili bir paylaşım daha Twitter ve Facebook tarafından kısıtlandı. Facebook paylaşımı tamamen kaldırırken, Twitter ise görülmesini engelleme yoluna gitti.

Trump Yine Engellendi

Trump Yine Engellendi

Geride kalan dönemde Başkan Trump paylaşımlarının engellenmesi nedeniyle sosyal medya şirketlerine ateş püskürmüştü. Hatta bu uygulamaların kapatılmasına kadar uzanacak bir süreci mümkün kılan kararname imzalamıştı. Trump’ın 6 Ekim tarihinde yaptığı bir paylaşım Twitter ve Facebook tarafından engellendi.

Facebook bu paylaşımı tamamen sildi. Twitter ise görünürlüğünü kısıtladı. Trump söz konusu paylaşımında, “Grip mevsimi geliyor. Her yıl birçok insan; bazen 100 binin üzerinde insan aşıya rağmen gripten ölüyor. Bunun için ülkemizi kapatacak mıyız? Hayır, bununla yaşamayı öğrendik. Tıpkı Covid’le yaşamayı öğrendiğimiz gibi. Birçok topluluk için Covid gripten daha az ölümcül” ifadelerine yer verdi.

Twitter son paylaşımın kısıtlanmasıyla ilgili, “Bu tweet, Covid 19’la ilgili yanıltıcı ve potansiyel olarak zararlı bilgilerin yayılmasına ilişkin Twitter kurallarını ihlal etmektedir. Bununla birlikte Twitter, mesajın erişilebilir olmasının, kamuoyunun çıkarına olabileceğine karar vermiştir” uyarısına yer verdi.

Facebook ise kaldırdığı paylaşımla alakalı “Covid 19’un ciddiyetiyle ilgili yanlış bilgileri kaldırıyoruz” açıklamasını yaptı. ABD Başkanı uzun zamandır COVID-19’u hafife alan paylaşımlara yer veriyor. Bu açıklamaların yanı sıra ABD’de COVID-19 nedeniyle hayatını kaybeden insan sayısı 210 bini geçti ve toplam vaka sayısı 7.5 milyonu geride bıraktı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum