Yatırım yapmaya başla!

Trump ile Kim Jong-Un Savaşında Varılan Nokta: “Düğme Büyüklüğü Kavgası”

Paylaşımlarıyla olay yaratmaktan usanmayan Trump’tan yine bomba gibi bir tweet geldi. ABD Başkanı Kim Jong-Un’u “benim nükleer düğmem seninkinden daha büyük” sözleriyle yanıtladı.
Trump ile Kim Jong-Un Savaşında Varılan Nokta: “Düğme Büyüklüğü Kavgası”

Kuzey Kore ile ABD arasındaki gerginlik hiç hız kesmeden ilerlerken, tüm dünya ikilinin ağzından çıkacak sözlere odaklanmış bir şekilde Trump ile Kim Jong-Un’u izliyor.

Keza 2018’de de değişmeyen bu durum, yeni yıla girdiğimiz ilk gün Kuzey Kore liderinin hamlesiyle aynı şekilde süreceğini göstermişti. Sonuçta; Kim Jong-Un’un yeni yıl konuşması, hedef aldığı ABD ve tabii ki ne kadar yok edici olmasıyla övündüğü nükleer silahı üzerineydi.

Daha geçtiğimiz aylarda hepimizi endişelendiren Kim Jong-Un ABD’yi mi vuracak soruları Kuzey Kore liderinin sözleriyle yeniden gündemde!

Kim Jong-Un ABD’yi mi Vuracak Soruları Yine Gündemde Zira Kim Jong-Un yeni yıl konuşmasında, ABD’ye yönelik eleştirilerini tekrarlayarak, nükleer silah düğmesinin masasında olduğunu söylemişti.

Fakat “Bütün ABD, nükleer silahlarımızın menzili içinde ve bir nükleer düğme her zaman masamda duruyor. Bu bir tehdit değil, gerçek” sözleriyle tüm dünyayı dehşete düşüren Kuzey Kore liderine ABD Başkanı’ndan cevap gelmesi fazla sürmedi.

Trump her zamanki gibi Kim Jong-Un’un altında kalmayarak; Twitter’dan “benim düğmem seninkinden büyük” şeklinde bir paylaşım yaptı.

Trump: "Benim Düğmem Daha Büyük" Dedi“Birisi lütfen onu tükenmiş ve açlık çeken rejimi hakkında bilgilendirsin” diyen Trump, “benim de nükleer düğmem var ama onunkinden çok daha büyük ve güçlü, ayrıca benim düğmem çalışıyor” yanıtıyla gündeme bomba gibi düştü. Sonuçta; bu atışma da Kim ile Trump arasındaki tarihi söz düelloları arasına eklenmiş oldu.

Daha önce de “küçük roket adam” tweeti ile epey konuşulan Trump, Kim’in sözlerine yine o meşhur iğneli sözleriyle yanıt verdi.

Trump'ın Kim'e Verdiği Yanıt Nükleer Düğme Büyüklüğüne DönüştüÖte yandan; atışma konusunda Trump’la adeta yarışan Kim Jong-Un da Trump’a “akli dengesi bozuk bunak” demiş, açıklamalarıyla kendisini küçük düşürdüğünü belirterek bunu Trump’a ağır ödeteceğini dile getirmişti.

Neticede; bir tarafta ayarsız tepkilerinin steroid kaynaklı olduğu söylenen kaçık lider var, diğer tarafta da şaşırtıcı yorumları, yarattığı skandalları ve tartışmalarıyla ülkeyi ikiye bölen Donald Trump! Anlayacağınız; bu savaşın sonunun nereye varacağını kestirmek pek mümkün görünmüyor. Son olarak; konuyla ilgili atılan tweetlere bakmak isteyenler için birkaç tanesini paylaşıyoruz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum