Yatırım yapmaya başla!

Trump Kelly Craft’ı Birleşmiş Milletler Daimi Temsilcisi Adayı Olarak Açıkladı!

ABD Başkanı Donald Trump, Birleşmiş Milletler Daimi Temsilciliği görevine Kelly Craft’ı aday gösterdiğini açıkladı. Detaylar aşağıda;
Trump Kelly Craft’ı Birleşmiş Milletler Daimi Temsilcisi Adayı Olarak Açıkladı!

ABD Başkanı Donald Trump, Birleşmiş Milletler Daimi Temsilciliği görevine Kelly Knight Craft’ı aday gösterdiğini duyurdu. Halihazırda Kanada Büyükelçiliği görevini yürüten Kelly Craft’ın adaylığını, çoğu kez yaptığı gibi Twitter hesabından açıklayan Trump şu ifadeleri kullandı:

“Şu anda Kanada Büyükelçimiz olarak görev yapan Kelly Knight Craft’ı ABD’nin Birleşmiş Milletler Daimi Temsilciliği görevine aday göstermekten mutluluk duyuyorum. Kelly bizim ülkemizi temsil ederken çok önemli işlere imza attı.” Ayrıca eski bir iş kadını olan Craft’ın liderliği altında ülkelerinin en iyi şekilde temsil edileceğinden şüphe duymadığını aktardı.

Bu noktada akıllara, Trump’ın favori BM Daimi Temsilcisi adayının Dina Powell olduğu şeklindeki haberler geldi.

Trump Adayı Kelly CraftKeza geçtiğimiz yılın sonlarına doğru çıkan haberlerde, Trump’ın Birleşmiş Milletler Daimi Temsilcisi Nikki Haley yerine Dina Powell’ı getirebileceği söylenmiş, kızı Ivanka’yı göreve getireceği yönündeki yorumlara verdiği cevap da dikkat çekmişti. Çünkü Trump, Ivanka’yı göreve getirebileceğini fakat onu seçerse kendisini akrabalarını kayırmakla suçlayabileceklerini dile getirmişti.

Sonuçta; onaylanması durumunda bir Cumhuriyetçi Parti bağışçısı ve Kentucky vatandaşı olan Craft’ın, ABD çıkarlarının agresif bir savunucusu olan Haley’in yerine geçeceği belirtildi.

Kelly Craft Nikki Haley Yerine Geçecek Öte yandan, Kraft’ın ABD Senatosu Çoğunluk Lideri Mitch McConnell’in önerisiyle pozisyon için ön sırada yer aldığı da bildirildi. Kendisi Mitch McConnell’in eşi Ulaştırma Bakanı Elaine Chao ile de arkadaştı.

ABD, Meksika ve Kanada arasındaki ticaret anlaşmasının yüksek riskli yeniden görüşmelerini kolaylaştıran Craft, bir zamanlar Başkan George W. Bush liderliği altında Birleşmiş Milletler Genel Kurulu için ABD heyeti üyesi olarak görev yapmıştı. Fransa’nın ABD Büyükelçisi Francois Delattre ise Senato tarafından onaylanması halinde Craft’la çalışmayı dört gözle beklediğini söyledi.

Diğer taraftan ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo da Craft’ın adaylığının ardından onu “son derece nitelikli ve Amerika’nın Kanada’daki ulusal güvenlik ve ekonomik çıkarlarının olağanüstü bir savunucusu” sözleriyle niteledi. Hem Cumhuriyetçiler hem de Demokratlar ile iyi ilişkiler kuran Craft, onaylanması durumunda Trump’ın; “önce Amerika” isimli zorlu dış politikasını savunacak ve uluslararası örgütün Trump eleştirilerini yönlendirmek durumunda kalacaktı.

Ve düşüncesini şöyle anlattı: “Umarım Bayan Craft, Nikki Haley gibi, insan haklarından başlayarak, dünya işlerinde BM ile birleşmiş ve ortak değerlerimize bağlı bir Amerika’ya her zamankinden daha çok ihtiyaç duyduğumuz bir zamanda Washington ve BM arasında bir köprü olmaya devam edecektir.”

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Yaşam kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum