Yatırım yapmaya başla!

Trump’ın Kabinesinde Bir Skandal Daha! Sağlık Bakanı Kovuldu mu?

ABD’nin Sağlık Bakanı Tom Price’ın istifası kabul edildi. Peki, olayın arkasında Trump’ın baskısı var mıydı? İşte haberimizin detayları…
Trump’ın Kabinesinde Bir Skandal Daha! Sağlık Bakanı Kovuldu mu?

Gün geçmiyor ki Donald Trump’la ilgi dikkat çekici bir haber duymayalım. Daha geçtiğimiz gün Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg’e sataşan Donald Trump, şimdi de ABD’nin Sağlık Bakanı Tom Price’ın istifasıyla gündeme geldi.

Saatler önce yaşanan olay, dünya gündemindeki manşetlerde yerini aldı. Tom Price’ı istifa etmeye zorlayan kişinin Trump olduğu söylenirken, Beyaz Saray’dan yapılan yazılı açıklamayla başkanın Price’ın istifasını kabul ettiği belirtildi. İşte haberin detayları…

Donald Trump başkan koltuğuna oturduğundan beri ABD’de tansiyon bir türlü düşmüyor.

ABD'de sular durulmuyor.

Kaldı ki çoğu kişiye göre seçimleri kazanmadan önce olay yaratan görüşleri ile de durumun bu şekilde gelişeceğinin sinyallerini vermişti! Öyle ya da böyle Hillary Clinton’ı eleyerek ABD başkanı olan Trump, Charlottesville’de gerçekleşen ırkçı protestolar ardından ilan edilen OHAL ve daha pek çok olayın sorumlusu olarak görülüyor. Hatta bu noktada Starbucks’ın kurucusu Schultz bile ABD’nin geleceği hakkında endişe duyduğunu belirtmişti.

Karşıtları tarafından sürekli olarak protesto edilen Trump, Beyaz Saray’ın bahçesine koyulan dev tavuk ile eleştirilmişti.

Trump sürekli protesto ediliyor

Hatta yaratıcılıkta sınır tanımayan Trump karşıtları, trafik tabelalarını hackleyerek başkana küfretmişlerdi. Her neyse, konu Trump olunca söylenecek çok şey var ama biz asıl konuya girelim.

Evet, gündemdeki konu Tom Price’la birlikte Donald Trump’ın kabinesinden ilk istifanın gelmiş olması!

donald Trump’ın kabinesinden ilk istifa geldi

Beyaz Saray’dan yapılan yazılı açıklamada Price’ın istifasının onaylandığı belirtiliyor. Buna göre görev geçici olarak, Hastalıkları Önleme ve Sağlıklı Yaşamı Teşvik Dairesi’nin müdürlüğünü de yapan Don J. Wright’a verilecek. Peki, Price’ın istifasının arkasındaki neden ne?

İşin gerçeği Tom Price’’ın iş seyahatlerinde özel uçak kullanması hem Cumhuriyetçi hem de Demokrat partililer tarafından eleştirilmişti.

Zira Price, Mayıs ayından bu yana defalarca kamuya ait özel uçak kullanmıştı. Bunların içinde oğluyla birlikte öğle yemeği yemek ve yine oğlunu Washington’dan Philadelphia’ya götürmek için yaptığı yolculuklar da var. Neticede, Price’ın özel uçak kullandığı ve masraflarını federal bütçeye ödettiği Kongre’de tartışma konusu olmuştu. Ve Price 400 bin dolara mal olan 26 uçuşu için kamuoyundan özür dilemişti.

Price’ın özel uçak kullanımıyla ilgili tartışmalar üzerine Trump’ın kabinesinin diğer üyelerinin yolculukları da mercek altına alınmaya başladı.

 Trump’ın kabinesinin diğer üyelerinin yolculukları da mercek altına alınmaya başladı.

Beyaz Saray’ın eski etik danışmanlarından avukat Richard Painter’ın açıklaması ise olayı daha da dikkat çekici hale getirdi. Zira Trump’ın da bu skandala dahil olduğunu düşünen Painter, Hazine Bakanı, Çevre Koruma Asistanı ve 15 günde bir hafta sonunu Mar-a-Logo’da geçirmek isteyen başkanın, seyahatleri için gereksiz yere bütçe kullandıklarını belirtti.

Painter’a göre bu seyahatlerin her biri milyon dolarlık masraflara yol açıyor. Sonuçta; Price istifa etti ama bakalım bu adım Trump’ın kabinesini sakinleştirmek için yeterli olacak mı? Ya da keyfe keder özel uçak kullanımı sona erecek mi?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Yaşam kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum