Yatırım yapmaya başla!

Trump’ın Hesabını Kapatmak İçin Twitter’ı Satın Alacak!

Eski CIA ajanı Valerie Plame Wilson, Twitter’ı hunharca kullanan Başkan Trump’ın hesabını kapatabilmek için sosyal medya devini satın almak istiyor!
Trump’ın Hesabını Kapatmak İçin Twitter’ı Satın Alacak!

En az Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek kadar Twitter’ı fazlasıyla aktif bir şekilde kullanan ABD Başkanı Trump, paylaşmış olduğu çoğu tweet ile eleştirilerin odak noktası haline gelebiliyor. Hatta bazen tek bir tweet’i Amazon gibi güçlü bir şirkete 6 milyar dolara mal olabiliyor.  

Vermiş olduğu demeçlerle gündemi oluşturan ve bazen “tehlikeli” tweetler atan Trump’ın hesabını kapatması Twitter’a 2 milyar dolar kaybettirebileceği için şirket yöneticileri her ne kadar bu durumdan rahatsız olsalar da hesabı kapatmaya yanaşmıyorlar. Fakat eski CIA ajanı Valerie Plame Wilson, Twitter’ı satın alarak, Trump’ın hesabını, tehlike saçtığı gerekçesiyle kapatmak istiyor!

Trump’ın Hesabını Kapatmak için 1 Milyar Dolar Gerekiyor

Trump’ın Hesabını Kapatmak için 1 Milyar Dolar GerekiyorDonald Trump’ın resmi Twitter hesabını takip ettiğiniz takdirde, timelineınız bütünüyle Başkan’ın tweetleri ile dolup taşabilir. Günde onlarca tweet atan Trump, bazen önemli konularla ilgili açıklamaları da bu sosyal medya hesabından gerçekleştiriyor.

Seçimi kazanmasıyla birlikte Trumpseverler ve Trump’tan nefret edenler diye ikiye ayrılan ABD’de bir türlü sular durulmuyor. İşte ikinci kitle saflarında yer alan eski CIA ajanı Wilson da Trump’ın atmış olduğu tweetlerin “tehlike saçtığını” öne sürerek Başkan’ın hesabını kapatmayı hedefliyor.

Ülke genelinde başlatmış olduğu kampanyada 1 milyar dolar toplayarak, Twitter hisselerinin önemli bir kısmını ele geçirerek, Trump’ın hesabını engelleyebileceğini düşünüyor.

Hedefe Ulaşılamazsa Toplanan Paralar Bağışlanacak

Hedefe Ulaşılamazsa Toplanan Paralar BağışlanacakFakat 18 Ağustos’ta ülke genelinde başlatılan bu kampanya pek de iyi gitmiyor. 1 milyar dolar hedefinin olduğu kampanyada şimdilik 15.000 dolar civarında bir paraya ulaşabilen Wilson, 12 milyar dolar pazar payı olan Twitter’ı tamamıyla satın alamayacağını bildiğini, ancak 1 milyar dolarlık hissesini alarak konuyla ilgili şirket üzerinde baskı kurabileceğini belirtti. Wilson ayrıca hedeflenen rakama ulaşılamadığı takdirde toplanan paranın tamamını nükleer savaşa karşı direniş organizasyonu Global Zero’ya bağışlayacağını da açıkladı.

Trump Yürütülen Kampanyayı Çok “Önemsiyor (!)”

Trump Yürütülen Kampanyayı Çok “Önemsiyor (!)”Aslında Trump’ın gazetecilere yönelik atmış olduğu tweetler, Twitter CEO’su Jack Dorsey’in de tepkisini çekmiş ve Trump’ın kuralları hiçe saydığını belirtmişti. Sonrasında ise Başkan Trump, dozu bir tık daha arttırarak Kuzey Kore ile nükleer savaş tehdidini de Twitter hesabından gerçekleştirdi. Kuzey Kore Krizi ile piyasalardan 1 trilyon dolar buharlaşırken, Trump hız kesmeden Twitter’dan “yardırmaya” devam etti.

Eski CIA ajanı Wilson’ın yürütmüş olduğu bu kampanyaya Beyaz Saray sözcüsü Sarah Huckabee’den yanıt geldi. Wilson’ın önderlik yapmış olduğu bu kampanyayı “saçma” diyerek nitelendiren Huckabee, Trump’ın konuyu ne kadar “önemsediğini” de göstermiş oldu.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum