Yatırım yapmaya başla!

Trump: “İddiaların Aksine Hazine Bakanı Steven Mnuchin’den Gayet Memnunum”

ABD Başkanı Donald Trump, Steven Mnuchin’den memnun olmadığı yönündeki raporları inkar etti. Detaylar aşağıda;
Trump: “İddiaların Aksine Hazine Bakanı Steven Mnuchin’den Gayet Memnunum”

ABD Başkanı Donald Trump, Hazine Bakanı Steven Mnuchin’den memnun olmadığına dair haberleri yalanlayarak Mnuchin’in performansından fazlasıyla memnun olduğunu belirtti. Buna göre Başkan attığı tweette; “ABD Hazine Bakanı Steven Mnuchin tarafından yapılan işten son derece mutluyum ve bununla gurur duyuyorum” ifadelerini kullandı.

Sonuçta; The Wall Street Journal, Trump’ın faiz oranlarını yükseltmekle eleştirdiği FED Başkanı Jerome Powell’ın ataması için Steven Mnuchin’i suçladığını yazmıştı. Haberde; Trump’ın daha yüksek oranların ekonomik kazançları 2020 başkanlık seçimlerinden önce azaltmasından endişelendiği de iddia edilmişti.

WSJ adı açıklanmayan kaynaklardan alıntı yaparak Trump’ın borsadaki türbülans ve Çin’e karşı ticaret eylemleri konusundaki şüpheciliği nedeniyle de Mnuchin’den memnun olmadığını kaydetti.

Trump Hazine Bakanı Steven Mnuchin’den Memnun Değil İddiaları Trump ise genellikle yaptığı gibi Twitter’dan bir açıklama yaparak; “yalan haberler, düzmece kaynaklara ya da kıskanç insanlara hitaben aykırı hikayeler yazmaktan hoşlanır ama onlar gerçek değildir” dedi. İlaveten, yalan haber yapmakla suçladığı kaynakların kendisine soru sormadıklarını çünkü hikayelerini öldürmek istemediklerini dile getirdi.

Kısacası, iddiaları açık bir şekilde yalanlayan Donald Trump, Hazine Bakanı Steven Mnuchin’den gayet memnun olduğunu ve onun işleriyle gurur duyduğunu ifade etti.

İlgili haberde, Trump’ın FED Başkanı Jerome Powell’ı defalarca eleştirdiği ve hatta Merkez Bankası Başkanı hakkında “çıldırmış” gibi yorumlarda bulunduğu hatırlatıldı. Bunların yanında Trump FED’in kendisi için en büyük tehdit olduğunu söylemiş, zira FED’in faiz oranlarını onaylamadığının tekrar tekrar üzerini çizmişti.

İşte burada Trump’ın bir yıl önce Powell’ı FED’e atadığında, eski bir Goldman Sachs yöneticisi olan Mnuchin’in Janet Yellen’ın yerini alması için Powell’ın güçlü bir savunucusu olduğu vurgulandı.

Trump Hazine Bakanı Steven Mnuchin’den Memnun Değil İddialarını Yalanladı Yani Trump’ın açık bir şekilde defalarca eleştirdiği Jerome Powell için Mnuchin’i suçlaması, kaynaklara göre gayet normaldi. WSJ ayrıca konuyla yakından alakalı bir kaynağın, Trump’ın Mnuchin’in performansını öven birisiyle yaptığı görüşmede borsadaki dalgalanmadan bahsederek; “o kadar iyiyse, bu neden oluyor?” dediğini yazdı.

Nihayetinde Standard & Poor’s 500 endeksi Cuma günü 20 Eylül’deki kapanış yüksekliğine kıyasla yüzde 10.2 seviyesinde düşmüştü. Öte yandan, Trump’ın sık sık Wall Street’in performansı hakkında yorum yaptığı ve ulaşılan yüksek seviyelerden kendine pay çıkardığı da biliniyordu. Sonuç olarak; Trump Steven Mnuchin’den yalnızca piyasa dalgalanmaları yüzünden değil Çin’e karşı yaklaşımını eleştirmesi ve ortamı yumuşatmaya çalışması yüzünden de memnun değildi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum