Yatırım yapmaya başla!

Trump Google’ı Kendisinin Aleyhindeki Haberleri Ön Plana Çıkarmakla Suçladı!

Başkanlık koltuğuna oturduğu günden bu yana gündemden neredeyse hiç düşmeyen Trump, bu kez Google’ı hedef aldı. Detaylar şöyle;
Trump Google’ı Kendisinin Aleyhindeki Haberleri Ön Plana Çıkarmakla Suçladı!

Tartışmalı ABD Başkanı Donald Trump, bugünkü tweet dizisinde Google’ı hedef tahtasına koydu ve dev şirkete ağır suçlamalarda bulundu. Trump News yani Trump Haberleri şeklindeki aramaların büyük bölümünün kendisine muhalif kesimlerden oluştuğunu öne süren ABD Başkanı, Google’ın kasten yalan ve kötü haberler sunduğunu iddia etti.

“Google ve diğerleri, muhafazakarların sesini bastırıyor, bilgi saklıyor ve iyi haberleri gizliyor. Onlar bizim gördüğümüz ya da göremediğimiz şeyleri kontrol ediyor” diyen Trump, söz konusu açıklamalarıyla gündemde şok etkisi yarattı.

ABD medyasıyla arasının açık olduğu tüm dünya tarafından bilinen Trump, bu kez Google’ı hedef aldı.

Trump Google'a Saldırdı Dünyanın en büyük teknoloji şirketleri arasında yer alan Google’ı arama sonuçlarında hile yapmakla suçlayan Trump, tepkisini çoğu kez yaptığı gibi bir tweet dizisinde belli etti. Trump Haberleri şeklindeki aramaların % 96’sında yalan ve olumsuz haberlerin çıktığını söyleyen ABD Başkanı, durumun çok ciddi olduğunu vurguladı.

Sahte CNN’in önde gelenlerden biri olduğunu vurgulayan Trump, cumhuriyetçi, muhafazakar ya da adil medyanın dışarıda bırakıldığını söyledi.

Kaldı ki CNN, Trump’ın aylar önce kapatmakla tehdit ettiği medya kuruluşları arasında yer alıyordu. O zaman da düşüncesini Twitter üzerinden aktaran Trump, paylaşımında NBC ve CNN’in lisanslarını iptal etmenin uygun olup olmayacağını sormuştu. Diğer taraftan, Trump’ın yorumlarının Google, Facebook ve Twitter’ın Kongre’de ifade vereceği tarihten bir hafta önce gelmesi de dikkat çekti.

Çünkü Google, Facebook ve Twitter temsilcileri gelecek hafta Kongre’de sansür ve seçim müdahalesini tartışacaktı. Trump’ın ekonomi danışmanı Larry Kudlow da bugün Bloomberg’e yaptığı açıklamayla, Beyaz Saray’ın Google’ın başkanla ilgili olumlu makaleleri bastırıp bastırmadığını incelediğini duyurdu. Google ise konuyla ilgili sorulara henüz bir yanıt vermedi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.



Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükle



SAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum