Paylaşım
in G+

Trump’ın Favori BM Daimi Temsilcisi Adayı Goldman Sachs Yöneticisi Dina Powell!


 

ABD Başkanı Donald Trump, Birleşmiş Milletler Daimi Temsilcisi Nikki Haley’in yerine Dina Powell’ı getirebileceğini açıkladı. Detaylar haberimizde;

ABD Başkanı Donald Trump, Birleşmiş Milletler Daimi Temsilcisi Nikki Haley’in görevinden istifa edeceğini açıklamasından saatler sonra yeni adayının Dina Powell olabileceğini duyurdu.

Haber gündemde büyük yankı uyandırırken Trump’ın kızı Ivanka’yı göreve getireceği yönündeki iddialara verdiği cevap da dikkat çekti çünkü Başkan; Ivanka’yı göreve getirebileceğini fakat onu seçerse kendisini akrabalarını kayırmakla suçlayabileceklerini dile getirdi. Ivanka Trump da Twitter hesabından yaptığı açıklamayla, BM Daimi Temsilcisi olmayacağını kaydetti.

Öte yandan adı açıklanmayan Beyaz Saray yetkilileri de eski ABD Ulusal Danışman Yardımcısı Dina Powell hakkında çarpıcı şeyler söyledi.

Beyaz Saray Yetkilileri Dina Powell Görüşme Buna göre 3 Beyaz Saray yetkisinden bir tanesi Powell’ın ABD heyetine liderlik etmek için Trump’a yakın olan kişiler arasında ön plana çıktığını bildirdi. Dina Powell’a yakın olan başka bir kaynak ise onun yatırım bankasında mutlu olduğunu ve henüz kariyer değişikliği hakkında bir karar vermediğini belirtti.

Haberde Goldman Sachs yöneticisi ve eski ABD Ulusal Danışman Yardımcısı Dina Powell’ın yönetimin üst düzey üyeleriyle Nikki Haley’in halefi olma konusunda görüşmeler yürüttüğü yazıldı.

Goldman Sachs Yöneticisi Dina Powell Favori Aday Kaynaklara göre Dino Powell, bu sohbetler ve sahip olduğu deneyimleri sayesinde Trump’a yakın olan kişilerin arasında favori bir aday haline gelmişti. Zaten Donald Trump da Salı günü geç saatlerde yaptığı açıklamada Dina Powell’ın Dina Powell’ın ismini vermediği diğer 4 kişiyle birlikte BM Daimi Temsilcisi aday listesine girdiğini doğrulamıştı. Yine de Powell’ın Trump’ın ekibine yeniden katılmak için ne kadar istekli olduğu belli değildi.

Hatta Powell’ın düşüncelerine aşina olan bir kişi, onun yatırım bankasında mutlu olduğunu ve kariyeriyle ilgili hamle konusunda karar vermediğini öne sürdü.

Powell BM Daimi Temsilcisi Olmak için İstekli mi?Bunların yanında, Beyaz Saray Sözcüsü Sarah Huckabee Sanders Salı günü yönetimin Powell ile konuşup konuşmadığı şeklindeki sorulara, şu anda hiç duyuru olmadığını söyleyerek cevap verdi. Goldman Sachs ise yöneltilen sorular karşısında sessiz kaldı.

Trump’ın yönetimine katılmadan önce 10 yıl boyunca yatırım bankasında çalışan Powell’ın aday olarak gösterilmesi durumunda Senato tarafından onaylanması gerektiği bilgisi de verildi. Son olarak Haley’nin istifasıyla ilgili haberlerde, BM Daimi Temsilcisi’nin 2020’deki başkanlık seçimlerinde aday olmayacağını söylediğinin üzeri çizildi.

Paratic Piyasalar

Doviz Yatırımı