Yatırım yapmaya başla!

Trump Ek Vergi Kararından Vazgeçmek için Yeni Bir NAFTA Şart Koştu!

Tartışmalı ABD Başkanı, bugün Twitter’dan yaptığı duyurusunda, ek vergi kararından yeni ve adil bir NAFTA ile vazgeçebileceğini belirtti. Detaylar aşağıda;
Trump Ek Vergi Kararından Vazgeçmek için Yeni Bir NAFTA Şart Koştu!

Son dönemin gündemden düşmeyen konusu olan ek vergi sorunsalı, Donald Trump’ın attığı son tweetle yine manşetlerde yer etti.

Çelik ve alüminyuma getirilmesi beklenen ek gümrük vergisi konusunda yine tartışmalı bir tweet atan Trump, Meksika ile Kanada ile büyük bir ticaret açıkları olduğunu belirterek, yeni bir NAFTA’yı kararından vazgeçmek için şart koştu.

Bugün attığı tweetlerle gündeme yine bomba gibi düşen Trump, halihazırda NAFTA’nın ABD’nin aleyhinde olduğunu ve bunun değiştirilmesi gerektiğini belirtti.

Kuzey Amerika Serbest Ticaret Anlaşması’nın ABD’nin yararına değiştirilmesini isteyen Trump, bu şartla ek gümrük vergisi kararından vazgeçilebileceğini belirtti. Neticede; Trump çelik ve alüminyuma ek vergi kararının iptali için Kanada ile Meksika’ya açıkça şart koştu.

Ayrıca düşüncelerini “dostlarımız ve düşmanlarımız yıllarca ABD’den yararlandı, çelik ve alüminyum endüstrimiz bitti, üzgünüm, artık değişiklik zamanı” sözleriyle ifade etti.

Trump Ek Vergi Kararından Vazgeçmek için Yeni Bir NAFTA İstiyorSonuçta; daha önce yaptığı açıklamalarda “ticari savaşlar her zaman iyidir ve kazanması kolaydır” diyerek ek gümrük vergisi kararına karşı çıkanlara adeta meydan okuyan Trump, tüm tepkilere rağmen diretmeye devam ediyor. Öyle ki Donald Trump, Avrupa ülkelerinin bu karara karşılık vermesi durumunda ek otomobil vergisi getirmek durumunda kalacağını belirtmişti.

Daha açık söylemek gerekirse Trump AB ülkelerini; Avrupa’dan ihraç edilen otomobillere ek vergi getirmekle tehdit etmişti.

Trump AB Ülkelerini Ek Otomobil Vergisiyle Tehdit EttiAvrupa Komisyonu Başkanı Jean-Claude Juncker’in, “Çıkarlarımızı savunmak için gereken tepkiyi vereceğiz. Sanayimiz binlerce Avrupalının işini riske atan bu adaletsiz önlemlerle darbe alırken biz de boş boş oturmayacağız” açıklaması üzerine konuşan Trump, Juncker’a ülkeye giren araçlara vergi uygulamakla yanıt vermişti.

Neticede; bir ticaret savaşına dönüşmesinden endişe edilen alüminyum ve çelik ithalatına ek vergi hususunda varılacak nokta, tüm dünya tarafından merakla takip ediliyor. Keza Donald Trump’ın yeni hamleleri kararından vazgeçmeyeceğini ya da vazgeçecek olsa bile bunu istediği şeyi elde etmeden yapmayacağını gösteriyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum