Yatırım yapmaya başla!

Trump’ın Vergi Krizi İsveçli Electrolux’un Milyon Dolarlık Yatırımını Durdurdu!

Dünyanın en büyük ev aletleri üreticileri arasındaki İsveçli Electrolux, Trump’ın gümrük vergisi kararına 250 milyon dolarlık yatırımını iptal ederek tepki gösterdi. Detaylar aşağıda;
Trump’ın Vergi Krizi İsveçli Electrolux’un Milyon Dolarlık Yatırımını Durdurdu!

Avrupa’nın en büyük elektrikli ev aletleri üreticisi Electrolux, Cuma günü yaptığı açıklamada Tennessee’de yapacağı 250 milyon dolarlık yatırımı iptal edeceğini duyurdu. ABD Başkanı Donald Trump’ın alüminyum ve çeliğe ek gümrük vergisi getireceği yönündeki kararından sonra yapılan bu duyuru, sektörde büyük yankı uyandırdı.

1919 yılında İsveç’te kurulan dünya devi şirket Electrolux, Donald Trump’ın ek gümrük vergisi kararına açık bir dille yanıt verdi.

Electrolux Trump'ın Ek Vergi Kararın TepkiZira Trump’ın % 25 çelik, % 10 da alüminyum ithalatına getireceği ek vergi kararının ardından şirket ABD’deki dev yatırımını askıya aldığını ve iptal edebileceğini duyurdu. Öte yandan; Electrolux sözcüsü Daniel Frykholm, şirketin nihai bir karara varmadan önce Beyaz Saray’ın gümrük vergisi ile ilgili varacağı kesin sonucu bekleyeceğini de belirtti.

Kısacası; Trump’ın çelik ve alüminyum ek vergi kararına tepki gösterenler arasına İsveçli dev de katılmış oldu.

Electrolux Trump'ın Ek Vergi Kararı Sonrasında 250 Milyon Dolarlık Yatırımını DurdurduSonuçta; bu karar ülkedeki çelik ve alüminyum endüstrisini sevindirirken, büyük bir çoğunluk tarafından da eleştiriliyor. Özellikle de Kanada, Avrupa Birliği, Avustralya, Meksika ve büyük rakip Çin ek vergi kararına şiddetle karşı çıkıyor.

Gelecek hafta imzalanması beklenen karar, Trump’ın ABD müttefiklerine karşı bir darbe olarak algılanıyor.

Trump’ın Çelik ve Alüminyuma Ek Vergi Kararına Tepki Gösterenler ÇoğalıyorAyrıca söz konusu kararın Çin’in misillemesine neden olabileceği çekincesi de var. Zaten Avrupa Birliği, Meksika, Kanada ve Brezilya da vergi artırımına karşı kendi önlemlerini alacaklarını belirtmişlerdi.

Örneğin; Kanada Ticaret Bakanı Francois-Philippe Champagne, gümrük vergisi kararının kabul edilemez olduğunu söylemişti. ABD ile yarış halinde olan ve çok yakında süper güç olacağı söylenen Çin de karardan endişe duyduğunu belirtmişti. Bakalım, bütün bu yaşananlar ABD hükümetinin geri adım atmasını sağlayacak mı?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum