Yatırım yapmaya başla!

Trump’ın Arkadaşı Barrack: Amerika Kaşıkçı Cinayetinden Daha Kötü Gaddarlıklar Yaptı

Yatırımcı Tom Barrack, ABD’nin Cemal Kaşıkçı cinayetiyle eşit ya da daha kötü gaddarlıklar yaptığını söyledikten sonra özür diledi. Detaylar aşağıda;
Trump’ın Arkadaşı Barrack: Amerika Kaşıkçı Cinayetinden Daha Kötü Gaddarlıklar Yaptı

Yatırımcı Tom Barrack, ABD’nin Cemal Kaşıkçı cinayetiyle eşit ya da daha kötü mezalimler yaptığını söyledikten sonra özür diledi. Bu hafta Abu Dhabi’deki Milken Institute Summit’te konuşan ve 40 yılını Suudi Arabistan’da iş yaparak geçiren Barrack, Suudi gazetecinin öldürülmesindeki rolü nedeniyle krallığa yöneltilen eleştirileri reddetti.

CNN’in ev sahipliğinde yapılan panelde Suudi Arabistan’ın uluslararası ününe gelen zararlar hakkındaki sorulara Barrack; “Suudi Arabistan’da ne olduğuysa ABD’deki gaddarlıklar Suudi Arabistan’daki gaddarlıklara eşit ya da daha kötü” diyerek cevap verdi. Başkan Donald Trump’ın yakın bir arkadaşı olan emlak yatırımcısı, Kaşıkçı’nın öldürülmesiyle ilgili sorunun Batı’nın Doğu’yu yanlış anlamasıyla aynı sorun olduğunu söyledi.

Eleştirmenler Tom Barrack’ın ifadeleri konusundaki yorumlarını bildirmek için Twitter’a koşarken, Chatham House’dan Kristian Ulrichsen bunları “dudak uçuklatıcı” olarak değerlendirdi.

Amerika Kaşıkçı Cinayetinden Daha Kötü Gaddarlıklar Yaptı Diyen Trump’ın Arkadaşı Barrack Özür DilediBarrack ise Çarşamba günü bir özür yayınlayarak Kaşıkçı cinayetini; “acımasız ve affedilmez” sözleriyle tanımladı. “Yorumlarımı bu hafta başında netleştiremediğim için özür dilerim. Birkaç kişinin kötü davranışının, bütün bir egeme krallığın başarısızlığı olarak yorumlanmaması gerektiğine inanıyorum.” diyen Barrack, Orta Doğu’daki hukuk kurallarının ve monarşilerin Batı’nın kafasını karıştırdığını dile getirdi.

Amerikan zulmü hakkındaki yorumlarına öfkeyle yanıt verenler için de; “Amerikalıları seviyorum ve ben de Amerikan özgürlüğünün bir sonucuyum” diyerek şöyle devam etti:

Tom Barrack Suudi Arabistan'ı Savundu“Her zaman Amerika’nın dünyadaki en büyük ülke olduğuna inandım ve inanmaya devam ediyorum.” İlgili haberlerde Trump’ın kampanyasında kıdemli bir danışman olarak görev yapan Barrack’ın Orta Doğu Emlaklarına yüz milyonlarca yatırım yaptığı ve sitesine göre Colony Capital’in dünya çapında 44 milyar dolarlık varlık yönettiği hatırlatıldı.

Barrack, Abu Dhabi’deki etkinlikte seyircilere; herhangi otokratik bir ülkede vahşetin hukun üstünlüğü tarafından belirleneceğini aktarmıştı. “Batı’nın kafası karışık, krallığın hukukunun üstünlüğünü anlamıyor, krallığın içindeki başarının ne olduğunu anlamıyor, nüfusunun yüzde 60’ının 20 yaşın altında kişilerden oluştuğu nüfusa sahip bir ikilemin nasıl olabileceğini anlamıyor” diyen Barrack, konuşmasında Suudi krallığı ve Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki liderliği övmeyesiyle dikkat çekmişti.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Yaşam kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum