Yatırım yapmaya başla!

Trump: AMB Euronun Değerini Düşürürken, FED Oturuyor

Başkan Donald Trump, Avrupa Merkez Bankası’nın euronun değerini düşürmekte başarılı olurken FED’in oturduğunu söyledi. İşte detaylar;
Trump: AMB Euronun Değerini Düşürürken, FED Oturuyor

Başkan Donald Trump, Avrupa Merkez Bankası’nın faiz düşürmesinin ardından harekete geçerek FED’i bir kez daha hedef tahtasına yerleştirdi. Mevduat faizini düşürüp yeni tahvil alım programını başlatan AMB’nin duyurusunun üzerine Twitter’dan açıklama yapan Trump, Avrupa Merkez Bankası’nın hızlı hareket ederek oranları 10 baz puan düşürdüğünü söyledi.

“Euroyu çok güçlü dolar karşısında düşürmeyi deniyorlar ve başarıyorlar, bu da ABD ihracatlarına zarar veriyor” diyen Trump, FED’in ise oturduğunu belirtti.

Ayrıca kendileri faiz öderken onların ödünç para almak için üzerine para aldıklarını bildirdi.

Başkan Donald Trump, Avrupa Merkez Bankası Faiz Kararı Daha dün FED’in faiz oranlarını sıfır ya da daha da altına düşürmesi gerektiğini belirten Trump, FED yetkililerini de “mankafa” ifadeleriyle adlandırmıştı. ABD’nin harika bir para birimine, güce ve bilançoya sahip olduğunun üzerini çizen Trump, daima en düşük faizden yana olduğunu ve her seferinde bunu savunduğunu yinelemişti.

Haziran ayında da euryu düşürdüğü için Mario Draghi’yi eleştirmiş, “Bunu, Çin ve diğerleri ile birlikte yıllardır yapıyorlar ve yanlarına kar kalıyor” demişti.

Trump, Avrupa Merkez Bankası Faiz Kararı FED Eleştirdi11 Haziran’da yaptığı paylaşımda Trump, devalüe edilmiş para birimlerinin ABD’yi dezavantajlı hale getirdiğini belirterek euroyu ve büyük para birimlerini hedef almıştı. Trump’ın çağrıları üzerine konuşan analistler Trump’ın doları zayıflatmak için müdahale etme ihtimalinin arttığını ve tam gelişmiş bir kur savaşı olasılığının artık göz ardı edilemeyeceğini öngörmüşlerdi.

Trump yönetiminin dolar satarak ya da başka para birimleri satın alarak doları zayıflatma ihtimaline işaret eden Wall Street, ABD’nin büyük olasılıkla uzun zamandır devam ettirdiği güçlü dolar politikasını bırakacağını öne sürmüştü. Başka uzmanlar ise kur savalarının çoktan başladığını iddia etmiş, örneğin Bank of America Merrill Lynch stratejisti Thanos Vamvakidis; “bir kur savaşındayız ama kimse bunu kabul etmiyor” yorumuyla gündeme gelmişti.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum