Yatırım yapmaya başla!

Trump: “Amazon Posta Servisini Dolandırıyor, WP de Lobicilik Yapıyor”

Trump’ın Amazon’a kafayı takmış olduğu iddialarıyla başlayan olayın yankıları devam ederken, ABD Başkanı bugün yeniden e-ticaret devi ve kurucusunu hedef aldı. İşte Trump’ın ağır eleştirileri;
Trump: “Amazon Posta Servisini Dolandırıyor, WP de Lobicilik Yapıyor”

Çarşamba günü Axios’a konuşan kaynakların açıklamalarıyla ortaya çıkan Trump Amazon’a takıntılı olayının yankıları hız kesmeden devam ediyor.

ABD Başkanı’nın adeta savaş açtığı Amazon ve kurucusu Jeff Bezos, Trump’ın eleştirileri karşısında kan kaybederken soğuk savaş cephesinde bugün yeni bir gelişme yaşandı. Zira Amazon’a kafayı taktığı iddialarını doğrulamak istercesine hareket eden Trump, bugün Twitter’dan yaptığı paylaşımlarla fazlasıyla çarpıcı suçlamalarda bulundu.

Twitter’daki bomba paylaşımlarıyla tüm dünyanın dikkatini çeken Trump, 3 gün içinde ikinci kez Amazon’u ateş hattına soktu.

Bugün yaptığı paylaşımlarla manşetlere yer eden Trump, ağır sözleri ile yankı uyandırdı. Zira tartışmalı ABD Başkanı, USPS’yi kastederek “posta servisimiz Amazon için taşıdığı her pakette ortalama 1.5 dolar kaybediyor ve bu rakam milyar dolarlara ulaşıyor” yorumunu yaptı.

Buna ek olarak; Jeff Bezos’a ait The Washington Post’u lobicilikle suçlayarak bu savaşın giderek daha çetin bir hal alacağı yönünde fikir verdi.

Trump The Washington Post'u Lobicilikle Suçladı Ayrıca “posta servisi koli ücretlerini artıracak olursa Amazon’un kargo maliyeti 2.6 milyar dolara çıkar” diyen Trump paylaşımında “posta servisi dolandırıcılığı sona ermeli, Amazon gerçek ücretler ve vergiler ödemeli” sözleriyle açıkça görüşünü belli etti.

Bu arada WP, Donald Trump’ın paylaşımlarından yola çıkarak ABD Başkanı’nı daha da kızdıracak bir başlıkla haber yaptı.

Bezos'un Sahibi Olduğu Washington Post'a ve Amazon'a SuçlamaTrump’ın Amazon’u posta servisi dolandırıcılığıyla, WP’yi ise onun lobiciliğini yapmakla suçladığını belirten WP, Trump’ın iddialarının aksine uzmanların “Amazon USPS’nin gelirini artırıyor” dediğini açıkladı.

Diğer bir ifadeyle; Trump’ın iddialarını çürütmeye çalıştı. Tabii, günlerdir devam eden çekişmenin Amazon’a değer kaybettirmesi konusunda pek bir şey yapılamadı.

E-ticaret devinin hisse değerlerinde fark edilir seviyede düşüş yaşandı. Şöyle ki daha 10 gün önce ulaştığı piyasa değeri ile Alphabet’i gerisinde bırakarak dünyanın en değerli ikinci şirketi olan Amazon, o zaman 768 milyar dolara yükselmişti. Ama şimdi bu değer 692 milyar dolara geriledi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum