Yatırım yapmaya başla!

Bezos’u Hedef Alan Trump: “Amazon Devlete Daha Çok Para Ödemeli”

ABD Başkanı Trump, attığı yeni tweetiyle yine gündeme oturdu. Tartışmalı Başkan bu kez kafayı Amazon’a ve Jeff Bezos’un zenginliğine taktı!
Bezos’u Hedef Alan Trump: “Amazon Devlete Daha Çok Para Ödemeli”

Donald Trump’ın Twitter’ı ne kadar aktif kullandığını hepimiz biliyoruz. Zira kendisi sosyal medya hesabından paylaştığı olay yaratan görüşleriyle sık sık gündeme damgasını vuruyor. Öyle ki ABD ile Kuzey Kore arasındaki gerginliğini bile Trump’ın hesabından rahatlıkla takip edebiliyoruz.

Neticede; Trump’ın “Küçük Roket Adam” tweetini hiçbirimiz unutmadık. Kısacası; tartışmalı ABD Başkanı’nın Twitter hesabı da kendisi gibi epey tartışmalı! Ve şu günlerde hedef tahtasına koyduklarından biri de Amazon!

Geçtiğimiz aylarda da Amazon’a saldıran Donald Trump, Bezos’un servetini çekemiyor gibi görünüyor.

Trump Bezos'un Servetini çekemiyorYa da bütün zenginleri çekemiyor diyelim. Zira bu yılın başlarında Trump’ın Meksika’nın en zengini Carlos Slim’i fakirleştirdiğini de görmüştük. Sonuçta; Bezos’a daha önce de saldıran Trump, aynı şeyi yine yaptı.

Dünyanın ilk 2 trilyonluk şirketi olabileceği söylenen Amazon’u ortaya atan Trump, e-ticaret devi hakkındaki sözleriyle manşetlerde yer etti.

Trump Kafayı Amazon'a TaktıTwitter’da “neden Amazon’u zengin edelim?” şeklinde bir paylaşım yapan Trump, şirketin ödediği nakliye ücretlerinin artırılmasını istedi. ABD Posta Kurumu’nun Amazon ya da diğerlerinin paketlerinin nakliyatında milyarlarca dolar kaybettiğini belirten Trump, bu nedenle kurumun daha fakir Amazon’unsa daha zengin olduğunu vurguladı.

Anlayacağınız; 2015’de başlayan Donald Trump ile Jeff Bezos gerginliği tazeliğini hiç kaybetmeden devam ediyor.

Bezos - Trump Savaşı 2015'te Başladı Evet, İkilinin arasındaki sürtüşme Jeff Bezos’un 2015 yılında Washington Post’u satın almasıyla başlamıştı. Çünkü Washington Post, Trump’ın adaylığı boyunca saldırgan bir tavır sergilemiş, Trump’ın gazeteyi ve Bezos’u sert sözlerle eleştirmesine zemin hazırlamıştı. O zamandan beri ikilinin arasında sert rüzgarlar esmiş, Trump attığı tweetle Amazon’un 6 milyar dolarlık değer kaybı yaşamasına neden olmuştu.

Trump’ın attığı son tweet de bu gerginliğin devam edeceğini, ABD Başkanı ile e-ticaret devi arasındaki suların durulmayacağını kanıtladı.

Sonuçta; Trump Amazon’un bu kadar yükselmesini hazmedemiyor gibi duruyor. Gerçi serveti 100 milyar dolara çıkan Jeff Bezos da pek hazmedilecek gibi değil.

Düşünsenize; dünyanın en zenginlerinin kasalarına 1 trilyon doların daha eklendiği 2017’de Amazon’un kurucusunun yıllık kazancı 34 milyar dolara ulaştı ve birinciliği garantiledi. Öte yandan; Forbes verilerine göre Donald Trump 2017’de fakirleşti. Yani Amazon’un kurucusu hakkında kurması gayet olağan görünüyor diye düşünüyorum. Sizce de öyle değil mi?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum