Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Trump 5G Girişimlerini “Bu Amerika’nın Kazanması Gereken Bir Yarış” Diyerek Duyurdu!

ABD Başkanı Donald Trump, Cuma günü ülkede 5G dağıtımını hızlandırmak için çeşitli duyurularda bulunurken; “bu Amerika’nın kazanması gereken bir yarış” dedi. İşte detaylar;
Trump 5G Girişimlerini “Bu Amerika’nın Kazanması Gereken Bir Yarış” Diyerek Duyurdu!
HABER GİRİŞ

ABD Başkanı Donald Trump ve Federal İletişim Kurulu (FCC), Cuma günü ülkede 5G dağıtımını desteklemek için çeşitli duyurularda bulundu. “5G yarışı, Amerika’nın kazanması gereken bir yarış” diyen Trump, yıl sonuna kadar 92 5G pazarının hazır olacağını belirterek, bunun 2019 sonuna kadar 48 pazar yolunda ilerleyen Güney Kore’deki rakamı geçeceğini söyledi.

“Bu şimdi büyük şirketlerimizin dahil olduğu bir yarış. Bazı tahminlere göre kablosuz endüstrisinin 5G şebekelerine 275 milyar dolar yatırım yapmayı planladığı, hızlı bir şekilde 3 milyon Amerikan işi yaratacağı ve ekonomimize 500 milyar dolar ekleyeceği belirtiliyor.” diyen Trump, açıklamalarıyla dikkat çekti.

Bu noktada AT&T ile Verizon’un halihazırda, ABD’de 5G ağlarını açmaya başladıkları ve T-Mobile ile Sprint’in de ağlarını 2019’un sonlarında etkinleştirmeyi planladıkları hatırlatıldı.

ABD Trump 5G Durum Açıklamalar Öte yandan, ABD’de şu anda yalnızca Verizon’da sunulan bir Motorola telefonu 5G’yi destekliyordu. Trump 5G hakkındaki konuşmasında mevcut duruma işaret ederek şöyle dedi: “Yönetimim, bu yatırımları hızlandırmak ve teşvik etmek için gerektiği kadar çok kablosuz tayfı sağlıyor.

Bu ağları kurmak için düzenleyici engelleri kaldırıyoruz. FCC, kablosuz tayfı kullanılabilir hale getirmek için daha önce hiç olmadığı kadar cesur bir şekilde hareket ederek harekete geçiyor.” Sonuçta, spektrum alanı FCC tarafından düzenleniyordu ve sektörde lider olmak için devlet kurumu tarafından atılan bu adım fazlasıyla cüretkardı.

Zaten FCC ile Trump’ın duyuruları aynı çizgideydi ki FCC, 10 Aralık’tan başlayarak taşıyıcılara ülke tarihindeki en büyük spektrum açık artırmasını sunacağını bildirdi.

Trump FCC Duyuruları Aynı Çizgide Ayrıca ek spektrumun 5G’nin gelişimini, nesnelerin internetini ve diğer gelişmiş spektrum tabanlı hizmetleri teşvik edeceğini dile getirdi. İlaveten FCC, sabit uydu servisi operatörlerinin 50 GHz spektrum kullanarak müşterilerine daha hızlı, daha gelişmiş servisleri sunmalarına izin verecek yeni yasalar önerdi.

GCM Yatırım Banner

Mevcut kuralların özellikle de kırsal alanlardaki kullanıcıların mülklerinde, küçük, yeni nesil ağ aygıtlarını kullanma yeteneklerini zayıflattığını belirterek 5G ağlarını teşvik etmek için insanların mülklerine dağıtım kutusu ve aktarma antenleri kurmalarını sağlayacak değişiklikler önerdi.

FCC Başkanı Ajit Pai, kurumun kırsal Amerika’da 4 milyon eve ve yüksek hızlı işletmelere yüksek hızlı geniş bant getirmek için 20.4 milyar dolarlık Kırsal Dijital Fırsat fonu yaratmayı hedeflediğini söyledi.

FCC Başkanı Ajit Pai 20.4 Milyar Dolarlık Fon Pai açıklamasında ABD ve Avrupa’daki 5G ağlarında kullanım için Huawei’in donanımındaki çöküşe de değinerek şöyle konuştu: “5G’nin güvenliğinin ve güvenilirliğinin sadece ulusal rekabet açısından değil, aynı zamanda ulusal güvenlik konusunda da kesinlikle önemli olduğuna inanıyoruz.

Kıtadaki Avrupalı müttefiklerimizle, güvenlik ve 5G ağlarının önemi konusunda yaptığım konuşmalar beni çok cesaretlendirdi. Bazı ekipman ve hizmetlerin risk profilini anlamak için bir sisteme sahip olma ihtiyacı, çoğu müttefikin farkında olduğu bir şey ve bu herkes için işe yarayan bir sistemimiz olduğuna dair garanti etmek için iş birliğine dayalı bir süreç.”

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın