Yatırım yapmaya başla!

Jamie Dimon ile Warren Buffett’ın 3 Aylık Bilanço Çağrısına Trump’tan Destek!

ABD Başkanı Donald Trump, dün Twitter’dan yaptığı paylaşımda şirketlerin 3 aylık bilanço yerine 6 aylık bilanço yayınlaması gerektiğini söyledi. Detaylar aşağıda;
Jamie Dimon ile Warren Buffett’ın 3 Aylık Bilanço Çağrısına Trump’tan Destek!

Tartışmalı ABD Başkanı Donald Trump, dün yaptığı Twitter paylaşımında şirketlerin 3 aylık değil 6 aylık bilanço yayınlaması gerektiğini dile getirdi. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’ndan (SEC) bunun üzerinde çalışmasını istediğini kaydeden Trump, 6 aylık sistemin şirketlere esneklik ve tasarruf sağlayacağını belirtti.

İş dünyasının en iyi liderlerinden bazılarına ABD’de işlerin ve istihdamın nasıl daha iyi hale getirilebileceğini sorduğunda 3 aylık bilanço sisteminin değiştirilmesi gerektiği yönünde cevap aldığını söyleyen Trump, bu yorumuyla sektörde büyük yankı uyandırdı. İlaveten, kendisinin Jamie Dimon ile Warren Buffett gibi ünlü kişiliklerin fikrine katılması da dikkat çekti.

Tartışmalı ABD Başkanı Donald Trump, dün Twitter’dan yaptığı paylaşımla dikkat çekti.

Keza bu paylaşımında; “İş dünyasının en iyi liderlerinden bazılarıyla yaptığım konuşmalarda onlara iş ve istihdamın nasıl daha iyi hale getirilebileceğini sordum. Bir tanesi; ‘3 aylık bilançoları durdurun ve 6 aylık bir sisteme geçin’ dedi. Bu daha fazla esneklik ve para tasarrufu sağlar. Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na bunun üzerinde çalışmalarını istedim” ifadesini kullandı.

Ardından yaptığı konuşmada da basına; “raporlamayı yılda iki kez görmek istiyorum” dedi.

Donald Trump Şirketlerin 3 Değil 6 Aylık Bilanço Yayınlamalarını Söyledi PepsiCo’nun istifa eden CEO’su Indra Nooyi ile de görüştüğünü söyleyen Trump, onun da yılda iki kez bilanço açıklamanın şirketleri daha iyi hale getireceğini düşündüğünü kaydetti. “Bunu düşündüm ve bana mantıklı geldi, çünkü biliyorsunuz ki yeteri kadar uzağı düşünmüyoruz, yılda dört kez yerine iki kez bilanço açıklamayı gözden geçiriyoruz” dedi.

Trump’ın bu noktada; Warren Buffett ve Jamie Dimon gibi ünlü kişiliklerle aynı fikirde olması dikkat çekti.

Donald Trump Şirketlerin 3 Değil 6 Aylık Bilanço Yayınlamaları için SEC'e Çağrı Nitekim Berkshire Hathaway CEO’su ile JPMorgan Chase CEO’su da şirketlerin elde ettikleri kazançları 3 ayda 1 açıklamalarına son verilmesi gerektiğini dile getirmişlerdi. Ayrıca son dönemde gündemden düşmeyen Elon Musk da geçen hafta Çarşamba günü yaptığı açıklamada, benzer bir yorumda bulunarak 3 aylık bilançoların şirketler üzerinde büyük baskı yarattığını dile getirmişti.

Musk’a göre 3 aylık bilançoların olumlu gelmesi için alınan bazı kararlar, uzun vadede şirketler için doğru olmayabilirdi. Öte yandan, SEC Yönetim Kurulu Başkanı Jay Clayton da yaptığı açıklamada Trump’ın önemli bir konuyu vurguladığını söyledi. Ve SEC’in halka açık şirketlerin raporlama gerekliliklerini incelemeye devam ettiğini dile getirdi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum