Yatırım yapmaya başla!

Trump 2018 Yılında En Az 434 Milyon Dolar Gelir Elde Etti

ABD Başkanı Donald Trump'ın sahip olduğu oteller, golf sahaları gibi kaynaklardan en az 434 milyon dolar gelir elde ettiği açıklandı.
Trump 2018 Yılında En Az 434 Milyon Dolar Gelir Elde Etti

ABD Başkanı Donald Trump’ın mali durumunun her yıl Hükümet Etik Ofisi ile paylaşılması gerekiyor. Bu kapsamda 2018 yılına ilişkin mali raporda, Trump’ın en az 434 milyon dolar gelir elde ettiği açıklandı. Bazı kaynaklardan gelirinin arttığı, bazılarından ise düştüğü dikkat çekti.

Trump, 2018 yılında oteller, golf sahaları ve kitap geliri gibi çeşitli işletmeleri içeren tüm kaynaklardan en az 434 milyon dolar gelir elde etti.

Trump 434 Milyon Dolar GelirTrump’ın mali durumunu gösteren dosyada, Florida’daki lüks tatil beldesi Mar-a-Lago’dan elde ettiği gelirde görülen düşüş en dikkat çeken nokta oldu. 2017 yılında asgari geliri en az 452 milyon dolar olarak açıklanırken, bu yılki bir miktar gelir kaybı yaşadığı konuşuldu.

Bazı kategoriler için gelir aralıkları içeren raporda, Trump’ın kazandığı miktarın tam olarak belirlenmesi de imkansız hale geliyor. Donald Trump, geçen yıl 1125 South Ocean LLC olarak tanımlanan bir mülk için küçük bir Florida bankası olan Professional Bank’tan 5 ila 25 milyon dolar arasında 30 yıllık bir ipotek kredisi aldığını açıkladı.

Trump aldığını açıkladığı ipotek kredisinin, geçen yıl satın alınan mülk için yıllık yüzde 4,5 faiz oranıyla verildiği biliniyor.

Yıllık Yüzde 4,5 Faizle İpotek KredisiReuters, mülkin Mar-a-Lago’ya yakın bir ev olduğunu ve bir emlak sitesinde aylık olarak yaklaşık 81 bin dolara kiraya verildiğini yazdı. Rapora göre; Trump, geçen yıl Mar-a-Lago’dan 22,69 milyon dolar gelir elde etti. Bu rakam ise 2017 yılında elde ettiği gelirden 3 milyon dolar daha az olarak yorumlandı.

Ancak Trump, Florida’daki Doral golf sahasından 75,96 milyon dolar gelir elde etti. Bu rakam ise 2017 yılında elde ettiği gelirden 1,4 milyon dolar daha yüksek olarak açıklandı.

New Jersey Bedminster’deki golf tesisinden elde edilen gelir, bir önceki yıla göre 500 bin dolar civarında bir artışla 15,73 milyon dolara yükseldi.

New Jersey Golf Sahası 15,73 Milyon Dolar GelirTrump’ın Washington’daki Eski Postane binasındaki otelinden elde ettiği gelirde mütevazi bir artış görüldü. 2017 yılında elde edilen gelirin üstüne 500 bin dolar daha koyularak 40,84 milyon dolar kazanç sağladı. Rapor, Trump’ın 2018 yılının Ocak ayında Dominik Cumhuriyeti’nde 1 milyon ile 15 milyon dolar arasında bir mülk sattığını da gösterdi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum