Yatırım yapmaya başla!

TRT’de Sekreter Olarak Çalışan Kadın 5 Milyonluk Vurgun Yaptı!

TRT’deki taşeron firma çalışanı, hem mesai arkadaşlarının hem de vatandaşın parasını çalarak ortadan kayboldu. İşte 5 milyonluk vurgunun detayları:
TRT’de Sekreter Olarak Çalışan Kadın 5 Milyonluk Vurgun Yaptı!

2 yıl önce sekreter olarak çalışmaya başladığı Türk Radyo ve Televizyon Kurumu’nu dolandıran Aysun E., gündemin en çok konuşulan isimleri arasına girmeyi başardı. Saman altından su yürüten, karda yürüyüp izini belli etmeyen gibi deyimlerin canlı örneği denebilecek kadın, cebine indirdiği 5 milyon lirayla ortadan kayboldu. Peki, bir sekreter nasıl olur da o kadar çok parayı zimmetine geçirmeyi başarır? İşte ayrıntılar:

Aslına bakarsanız, TRT daha önce de benzer bir durumla karşılaşmış ve Sayıştay tarafından uyarılmıştı. Ne var ki tarih kendini tekrar etti ve başka bir dolandırıcı vakası daha yaşandı.

TRT daha önce de benzer bir durumla karşılaşmış ve Sayıştay tarafından uyarılmıştı.

2 yıldır TRT’de sekreter olarak çalışan Aysun E., önce kurumun kantinini 800.000 TL karşılığında aslında hiç yapılmayan sahte bir ihaleyle kiraya verdi.

Ancak 800 bin lira yeterli gelmemiş olacak ki genç kadın, sözüm ona kiraya verdiği kantin üzerinden daha farklı yollardan da para kazanmaya karar verdi.

Kurumun kantinini 800.000 TL karşılığında aslında hiç yapılmayan sahte bir ihaleyle kiraladı.

TRT çalışanlarından, kar payı dağıtma vaadiyle para toplayan sekreter, böylelikle vurgununu biraz daha arttırmış oldu.

Yetmedi, arsa alım satım yoluyla yüksek kazanç vaat etti ve hem kurum çalışanlarından hem de vatandaştan binlerce lira topladı.

Hem kurum çalışanlarından hem de vatandaştan binlerce lira topladı

Sekreterin, aldığı paraları geri ödememesi üzerine olay patlak verdi ve TRT olayı incelemeye başladı. Ancak Aysun E., topladığı paralar ile çoktan ortadan kaybolmuştu.

Suç duyurusunda bulunanların başvurusu üzerine yasal işleme koyulan dava hakkında detaylı açıklama yapılmasa da TRT’de sekreterlik yapan dolandırıcının toplamda 5 milyon liralık vurgun yaptığı söyleniyor. Bakalım, söylentilere göre şu an milyoner olan Aysun E.’nin izine ulaşılabilecek mi?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Yaşam kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum