Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

TRON Kurucusu Justin Sun’dan Sri Lanka Krizine Çözüm Önerisi

Ekonomik kriz nedeniyle halkın sokağa çıktığı ve olayların büyüdüğü Sri Lanka'nın kurtuluşuna dair Justin Sun'dan bir öneri geldi. Detaylar haberde;
TRON Kurucusu Justin Sun’dan Sri Lanka Krizine Çözüm Önerisi
Son Güncelleme: 
Yorum

Kripto para dünyasının renkli ve tartışmalı isimlerinin başında gelen Justin Sun, çok konuşulan tweet’lerine bir yenisini ekledi.

Sun, ekonomik krizden çıkmak için IMF ile görüşen, son günlerde şiddetli sokak gösterilerine sahne olan Sri Lanka’nın düzlüğe çıkabilmesi adına sosyal medya hesabından bir öneri sundu.

Justin Sun’ın Gündeminde Sri Lanka Var

Sri Lanka’da son dönemde yaşanan krizi değerlendiren Sun, paylaşımında ülkenin resmen DAO modunda olduğunu söyledi.

Blockchain tabanlı Singapur menşeili bir kripto para birimi olan TRON’un kurucusunun paylaşımı şu şekilde:

Sri Lanka, resmen DAO modunda. Çözüm olarak Web3 ile Sri Lanka’yı iflastan çıkarıp refaha nasıl ulaştıracağım konusunda harika fikirlerim var.

Paylaşım ilk saatlerde 2.500’ün üzerinde beğeni alırken, kripto para dünyasının önemli isimleri beğeni ve yorumlarıyla Sun’a destek verdi.

Paylaşımı destekleyenler Sun’dan daha fazla detay isterken; bir kesim ise Sun’a, Sri Lanka’dan uzak durması, düşüncelerini kendine saklaması ve sadece TRON ile ilgilenmesi yönünde tavsiyeler verdi.

Sri Lanka’da Sular Durulmuyor

Bir süredir ağır bir ekonomik krizle boğuşan Sri Lanka’da göstericilerin başkanlık konutunu basıp ateşe vermesinin ardından Devlet Başkanı Gotabaya Rajapaksa’nın istif etmeyi kabul ettiği haberi gelmişti. İstifa kararını, Sri Lanka Meclis Başkanı Mahinda Yapa Abeywardena duyururken, Rajapaksa’nın güçlerin barışçıl bir şekilde devredilmesini sağlamak için istifa etmeye karar verdiği ve halkı “yasaya saygı duymaya” çağırdığı ifade edilmişti.

Bu gelişme çerçevesinde Başbakan Wickremesinghe’nin de istifa etmeyi kabul ettiği belirtiliyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu