Yatırım yapmaya başla!

Tren Kazasında İki Bacağını da Kaybeden Genç Kadının Cesur Öyküsü!

Öyle süslü püslü sözler söylemek için değil, gerçekten hayat dolu olan genç bir kadının cesur öyküsünü duyacaksınız bugün. Karşınızda yaşamayı tercih eden Mandy Horvath…
Tren Kazasında İki Bacağını da Kaybeden Genç Kadının Cesur Öyküsü!

24 yaşındaki Mandy Horvath, 3 yıl önce geçirdiği trajik kazanın ardından hayata küsmek yerine kaldığı yerden devam etmeyi tercih etmiş. Yani pek çoğumuzun eften püften nedenlerle bunalıma girdiği, deyim yerindeyse yaşıyormuş gibi yaptığı şu dünyada o, gerçek bir engele takılmasına rağmen pes etmemiş.

İşte tam da bu noktada Mandy’yi ilham veren hikayesiyle sizlerle de paylaşmak istedik. Umarız ki genç kadının öyküsü cesarete ihtiyaç duyan olabildiğince çok kişiye ulaşır…

Mandy Horvath, 3 yıl önce hayatının geri kalanını değiştirecek olayın başına geleceğinden bihaber olarak arkadaşlarıyla dışarı çıkmak üzere sözleşmiş.

Mandy Horvarth, 3 yıl önce tren kazası geçirmiş.

O zamanlar Kansas’ta yaşayan Mandy, tren raylarına aşağı yukarı yarım kilometre uzaklıkta olan bir bara gitmiş. Burada arkadaşlarıyla eğlendikten sonra sigara içmek için barın dışına çıkmış. Kendini tuhaf hisseden 21 yaşındaki Mandy, gözlerini ambulansta açmış.

Yani Mandy, yarım kilometre ötedeki raylara nasıl gittiğini de trenin ona nasıl çarptığını da hatırlamıyormuş.

Mandy, yarım kilometre ötedeki raylara nasıl gittiğini hatırlamıyor

Saatte 80 kilometre hızla giden bir kömür treninin çarptığı Mandy, yeniden gözlerini açıp bacaklarının olmadığını gördüğünde şok geçirmiş. Ve bu durumda, iki bacağını kaybetmesinin verdiği şaşkınlığın yanında kazaya dair hiçbir şey hatırlamadığı gerçeği de etkiliymiş.

Barda çok fazla alkol almadığını ve kanındaki alkol oranının da bunu kanıtladığını söyleyen genç kadın, içkisine ilaç atıldığını düşünüyor.

Mandy içkisine ilaç atılıp ölüme terk edildiğini düşünüyor

Ancak her şey yerli yerine oturup Mandy kendine geldiğinde ilaç sisteminden çoktan çıktığı için iddiasını kanıtlayamıyor. Genç kadın birinin içkisine ilaç attığına ve onu taciz ettikten sonra tren raylarında ölüme terk ettiğine inanıyor. Mandy’nin açıklamasından sonra polis olayı araştırmış ancak hiçbir delile ulaşamamış.

Aylarca hastanede kalan ve tekrar tekrar ameliyat olan Mandy, bu dönemde başına gelen kazanın hayatını mahvetmeyeceğine dair kendisine söz vermiş.

Mandy, bu dönemde başına gelen kazanın hayatını mahvetmeyeceğine dair kendisine söz vermiş

Daha yeni yeni adım atabildiğini söyleyen Mandy, bir senelik iyileşme sürecinden sonra takılan protezlerle yürümekte çok zorlandığını belirtiyor.

Kansas’tan Colorado’ya taşınan ve burada daha iyi protezlere ulaştığını dile getiren Mandy, kendi deyimiyle hala yürümeyi öğreniyor.

Hayat dolu Mandy'nin cesaret dolu öyküsü

Ama bunu yaparken eski hayatını sürdürmeyi de ihmal etmiyor. Aktif yaşamı ve sosyalliğiyle insanları kendine hayran bırakan genç kadın, yine ata biniyor, yine boks yapıyor ve yine eğleniyor. Keza üniversite öğrenimine de devam ediyor. Değiştirdiği tek alışkanlığının ise dikkat çekici! Çünkü o artık dışarıya çıktığı zamanlarda içkisini sürekli kontrol ediyor.

Hayata bağlılığı ve başına gelenlerle herkese ders veren Mandy, bir yandan da tedavisi için yardım topluyor. Biz de onu cesaretinden dolayı alkışlıyor, başlattığı kampanyada bir an önce gereken miktara ulaşmasını diliyoruz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Başarı Hikayeleri kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum