Yatırım yapmaya başla!

TransferWise’ın CEO’suna Göre Mısır Poundu Kripto Paralardan Daha Faydalı!

Fintech girişimi TransferWise’ın CEO’su, büyük bir bankayla yaptığı ilk anlaşmasını duyurdu. Ayrıca Mısır pounduyla ilgili açıklamalarıyla dikkat çekti!
TransferWise’ın CEO’suna Göre Mısır Poundu Kripto Paralardan Daha Faydalı!

Uluslararası para transfer platformu TransferWise, ulaştığı değerlemeyle Avrupa’nın en büyük fintech girişimleri arasında yer alıyor ve sunduğu hizmetlerle yükselişini devam ettiriyor. Keza bugün yapılan duyuru da TransferWise’ın ilerleyişini sürdüreceği yönünde açıkça fikir verdi.

Çünkü Londra merkezli girişim, bugün başlayan Money 20/20 etkinliğinde Fransız bankacılık devi Groupe BPCE ile anlaşma yaptığını duyurdu. Bu anlaşmanın TransferWise’ın büyük bir bankayla yaptığı ilk anlaşma olması dikkat çekerken girişimin ortak kurucusunun yaptığı açıklamalar da heyecan yarattı.

Londra merkezli fintech girişimi, Fransa’nın en büyük bankalarından Groupe BPCE ile anlaşma yaptığını duyurdu.

Fintech Girişimi TransferWise Groupe BPCE Ortaklık Yaptı Buna göre TransferWise’ın Groupe BPCE müşterilerine düşük maliyetli para transfer hizmeti başlatmak için Paris merkezli bankayla ortaklık yaptığı belirtildi. Ve fintech şirketinin hizmetlerinin Groupe BPCE’nin bankacılık uygulamalarıyla 2019 yılından itibaren entegre olacağı söylendi.

Geleneksel bankalara kıyasla kullanıcılara çok daha avantajlı para transferi hizmeti veren TransferWise, Amsterdam’daki Money 20/20 etkinliğindeki bu duyurusuyla çok konuşuldu.

Sonuçta; finansal teknoloji alanının parlayan yıldızları arasında olan girişimin halihazırda 3 milyon kullanıcısı var ve her ay uygulama üzerinden 2.3 milyar dolarlık transfer yapılıyor.

Finansal Teknoloji Girişimi Fransız Bankayla Anlaşma YaptıGroupe BPCE’nin ortaklığında da söz konusu rakamları epey artıracağına kesin gözüyle bakılıyor. Çünkü girişim entegrasyonun tamamlanmasıyla birlikte Fransız bankanın 15 milyonun üzerindeki müşterisine erişebilecek. Diğer taraftan TransferWise’ın anlaştığı ilk büyük banka olan Groupe BPCE’nin öncesinde Alman N26 ve Estonyalı LHV ile de ortaklık yaptığını belirtelim.

KRİPTO PARA FİYATLARINDAKİ SON DEĞİŞİMLER İÇİN TIKLAYIN!

Ayrıca 2011’de kurulan girişimin, ilk etapta banka alternatifi olmaya odaklansa da son zamanlarda finansal kurumlarla işbirliği yolunu seçmesi dikkat çekiyor, diyelim.

TransferWise'ın Kurucuları Zaten girişimin CEO’su Kristo Kaarmann da ortaklık duyurusunda bu durumu vurgulayarak; bankacılık sektörünün fintech girişimlerini benimsemeye başladığını ve kendilerine katılacak daha fazla bankayı dört gözle beklediklerini dile getirdi. Aynı etkinlikte Kaarmann, Mısır poundunun kripto paralardan çok daha faydalı olduğunu söyleyerek dikkat çekti.

Online para transfer hizmetinin kurucu ortağı Kaarmann, kripto paranın yaygın bir şekilde benimsenecek kadar esnek olmadığını iddia etti.

TransferWise'ın CEO'su Kaarmann Mısır Poundu Kripto Para YorumuKripto para birimlerini ilginç bulmasına rağmen kullanım alanlarının kısıtlı olduğunu vurgulayan Kaarmann düşüncesini: “herkesin ev, araba, sandviç almak için kripto para kullanmaya karar vermesi aşırı heyecan verici olurdu” diyerek açıkladı.

Fakat uygulamalarında başlattıkları son para biriminin Mısır poundu olduğunu ve pek çok kripto paraya kıyasla bir Mısır pounduyla çok daha fazla şey yapılabildiğini söyleyerek, sanal paraların kısıtlılığı yorumunu destekledi. İlaveten; 1 milyar doların üzerinde değerlemesi olan girişimle ilgili herhangi bir halka arz ya da bankacılık lisansı alma planlarının olmadığını belirtti.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Bankalar kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum