Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Trafikte Devrim: Gişesiz ve Bariyersiz Ulaşım Yolda!

Ulaşım sektöründe atılan yeni adım bugün Bakan Uraloğlu tarafından açıklandı. Otoyollarda gişesiz ve bariyersiz ulaşım sistemine geçildiği kaydedildi. İşte detaylar;
Trafikte Devrim: Gişesiz ve Bariyersiz Ulaşım Yolda!
HABER GİRİŞ

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Bakanlığa bağlı Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından işletilen otoyollarda önemli bir değişiklik yapıldığını duyurdu. Uraloğlu, gişelerde yaşanan trafik akışındaki düzensizliği ortadan kaldırmak amacıyla Serbest Geçiş Sistemi’ni İstanbul’da başlattıklarını belirtti.

Uraloğlu, Bakanlığa bağlı Karayolları Genel Müdürlüğü’nün işlettiği otoyollardaki toplam 106 adet gişede 20’sinin Serbest Geçiş Sistemine dönüştürüldüğünü açıkladı. Geri kalan 86 noktada ise bu sistemin devreye alınarak vatandaşların hızlı ve güvenli geçişlerinin sağlanacağını açıkladı.

Gişelerde şerit seçme zorunluluğu ve hız düşümü nedeniyle oluşan trafik sıkışıklığına son vermek için bu sistemle gişesiz ücret toplamanın sağlanacağını ifade etti.

İstanbul’da trafik sorunlarını hızlandırmak için başlatılan bu uygulamanın diğer bölgelere de yayılacağını belirten Uraloğlu, İstanbul’un farklı gişe bölgelerinde Serbest Geçiş Sistemi’ni genişleterek trafik akışına hız katmayı amaçladıklarını söyledi.

Serbest Geçiş Sistemi’ne dönüştürülen ilk gişelerin Mahmutbey, Çamlıca, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü, Kurtköy, ve Şekerpınar olduğunun altını çizdi.

GCM Yatırım Banner

Bakan Uraloğlu açıklamasında Gebze, Samandıra, Ispartakule, Avcılar, Hadımköy gibi noktalarda da yakın zamanda bu sistemin uygulanacağını kaydetti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2023/4Ç Kar/Zarar %36.13/63.87%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.