Yatırım yapmaya başla!

Trafikte Yaya Önceliği GTA V Videosu ile Anlatıldıİçişleri Bakanlığı tarafından vatandaşlara yaya önceliğine dair bilgilendirme yapmak amacıyla eğitici bir video hazırlandı. Hazırlanan video oyun dünyasının popüler yapımlarından GTA V’e yer verildi. Bilindiği üzere son yıllarda sürücülere yayalara yol vermesi hususunda sürekli uyarılar yapılıyor.

Hatta yapılan düzenlemeler ile yayalara öncelik vermeyen sürücülere trafik cezaları uygulanmaya başlandı. Yayalara yol vermeyen sürücülere 488 TL para cezası kesiliyor. Hazırlanan GTA videosunda da bu cezaya atıfta bulunuluyor. Toplum arasında bu kuralın sadece yaya geçitlerini kapsadığına dair yanlış bir kanı var. Düzenleme yaya geçidi olmasa bile sürücülerin yayalara geçiş önceliği vermesini şart koşuyor. Hazırlanan videoda da bu kurala değinilmiş.

Bakanlık yapılan düzenleme sonrası vatandaşlara gerek sosyal medya gerekse de SMS yoluyla bilgilendirmeler yapmaya devam ediyor. Bilgisayar oyunlarının da günümüzde fazlasıyla popüler olduğu düşünülünce, bakanlık GTA V temelli bir uyarı videosu hazırlamış.

Videoda yayaya yol veren sürücüye “Görev Başarılı” uyarısı yapılırken, kurala uymayan sürücüye ise “Kural İhlali” uyarısı yapılıyor ve para cezası uygulanıyor. Günümüzün en popüler oyunlarından biri olan GTA V ile farkındalık yaratan yaya önceliği videosunu izleyebilirsiniz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı

Bunu okuyan bunları da okurSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum