Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Trafik Cezalarında Yeni Dönem: O Süre Uzatıldı

Resmi Gazete’de Cumhurbaşkanı Erdoğan imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlanan karara göre trafik cezasında indirimli ödeme süresi uzatıldı.
Trafik Cezalarında Yeni Dönem: O Süre Uzatıldı
HABER GİRİŞ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlanan karara göre trafik cezalarının ödenmesine yönelik yeni bir düzenleme yapıldı. Yapılan düzenleme ile trafik cezalarında indirimli ödeme süresi 15 günden 1 aya çıkarıldı.

Bugüne kadar yapılan uygulama ile trafik cezaları 15 gün içerisinde ödenmesi halinde yüzde 25 indirim imkanı tanınıyordu. Kararda ayrıca cezalarda “dörtte bir” ibaresi “cezadan yüzde 25” şeklinde değiştirildi.

Trafik cezası düzenlemesi
Kaynak: Resmi Gazete

2024 yılının gelmesi ile beraber trafik cezalarında fiyat artışları uygulanmıştı. Buna göre alkollü araç kullanma ve ilk kez yakalanmanın cezası 6.440 TL’ye, ikinci yakalanmanın cezası 8.075 TL’ye ve üçüncü yakalanmanın cezası 12.978 TL’ye çıkarıldı.

Uyuşturucu ve alkol testini kabul etmemenin cezası ise 18.453 TL olarak belirlenmişti.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.