Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

TPAO Duyurdu: Yurt İçi Günlük Üretim Rekoru Kırıldı

Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı, yeni açılan kuyularla birlikte yurt içi günlük petrol üretiminde rekor kırıldığını duyurdu. Detaylar haberde;
TPAO Duyurdu: Yurt İçi Günlük Üretim Rekoru Kırıldı
Yorum

Türkiye’nin petrol üretiminde yeni bir rekora ulaşıldı. Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO), bugün sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla günlük petrol üretiminde Türkiye tarihinin rekorunun kırıldığını duyurdu

Açıklamada, Şehit Aybüke Yalçın ve Şehit Esma Çevik sahalarında açılan yeni kuyularla birlikte Şırnak Gabar bölgesinde günlük petrol üretiminin 16 bin 188 varil seviyesine çıktığı ifade edildi.

TPAO’dan Tarihi Rekor

Böylelikle toplamda 75 bin 52 varil petrol üretimine ulaşılarak ülke tarihinin en yüksek yurt içi günlük üretim seviyesine ulaşıldığı bilgisi verildi.

Tpao Tweet
Kaynak: Twitter / @trpetrolleri

TPAO’nun sosyal medya hesabından gerçekleştirilen paylaşımda, “Enerjide Bağımsız Türkiye” hedefine doğru adım adım gururla ilerlendiği vurgusu yapıldı.

Tpao Tablo
Kaynak: Twitter / @trpetrolleri

“Yeni Kuyular, Yeni Rekorlar

Paylaşımda şu ifadelere yer verildi:

“Yeni Kuyular, Yeni Rekorlar! Şehit Esma Çevik ve Şehit Aybüke Yalçın sahalarında açtığımız yeni kuyularla birlikte Şırnak Gabar Bölgesinde günlük 16.188 varil petrol üretime ulaştık ve bu sayede Türkiye tarihinin en yüksek yurt içi günlük üretim rekorunu kırdık. Enerjide Bağımsız Türkiye hedefimize doğru adım adım gururla ilerliyoruz.”

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu