Yatırım yapmaya başla!

Yüzlerce Mağazasını Kapatan Toys “R” Us Geri Dönebilir

Yüzlerce mağazasını kapatan on binlerce çalışanıyla yollarını ayıran 70 yıllık dünya oyuncak devi Toys 'R' Us tekrar faaliyete geçebilir. Ayrıntılar şöyle;
Yüzlerce Mağazasını Kapatan Toys “R” Us Geri Dönebilir

Toys ‘R’ Us tekrar gündeme geldi. 1 yıl önce iflas açıklayan ve Haziran ayında ABD’de tüm mağazalarını kapatan ünlü oyuncak şirketi cephesinde bir gelişme yaşandı. Firma sahipleri şirketin sahip olduğu diğer markaları Babier ‘R’ Us markası da dahil olmak üzere elde kalan varlıklarla şirketi yeniden faaliyete geçirme arayışında.

Şirket sahipleri 70 yıllık geçmişi olan firmanın sahip olduğu markaları açık artırma yöntemi ile satmayı planlıyordu, gelen birçok teklife karşın mahkeme verilerine göre satışı iptal edildi. Satışın iptal edilmesine kaynak olarak gösterilen başka bir neden ise rakiplerin hamleleri oldu. ABD’de tasfiye edilen bir şirketin satışını, sektördeki rakipleri alıyor ve böylece satılan firmanın yeni bir kurum tarafından alınıp tekrar rekabete girmesini engelliyorlardı. 

Şirket ABD’de 800 mağazasını kapatmıştı, 31.000 çalışan işlerinden ayrılmak zorunda kalmıştı.

ABD'de 800 Mağaza ve 31 Bin Çalışana Veda EdilmiştiToys ‘R’ Us iflası gerçekleşen bir başka oyuncak devi FAO Schwarz’ı bünyesine geçirmiş ve mağazalarının kapanmasından sonra ürünlerini kendi bünyesinde satmaya devam etmişti. FAO Schwarz’ın ABD’de 40‘dan fazla yerde mağazası bulunuyordu ancak 5. Cadde’de 1986 yılında açılan bu mağaza şirketin kalan son mağazasıydı.

Güncel döviz kurlarını takip etmek için tıklayınız!

Ünlü şirket Isaac Larian’ın 675 milyon dolarlık teklifini reddetmişti. Geçen yıl iflas koruma kapsamında yaklaşık olarak 5 milyar dolarlık borç yapılandırmasına gitmişti. 2017 Kasım döneminden başlayarak yıl sonuna kadar devam edecek black friday, şükran günü ve noel gibi özel günlerde hedeflediği satışlar ile ayakta kalmayı denemişti. İşlerin planlandığı gibi gitmemesi üzerine Toys ‘R’ Us ABD’de bulunan sayıları yaklaşık 800 mağazasını kapatmış ve sektörden çekileceğini duyurmuştu. Bu gelişme ile 31 bin çalışan işlerine veda etmişti.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Haber kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum