Yatırım yapmaya başla!

Toys R Us Çalışanları Tazminatları için Savaşırken Yöneticiler Milyonlar Aldı!

İflas eden oyuncak devi Toys R Us’ın çalışanları tazminatlarını almak için savaşırken, üst düzey yöneticiler ve özel sermaye şirketler milyonlar aldı. İşte detaylar;
Toys R Us Çalışanları Tazminatları için Savaşırken Yöneticiler Milyonlar Aldı!

Son birkaç haftadır tüm mallarını dev indirimlerle elde çıkartmaya çalışan Toys R Us, tartışmalı bir haberle gündeme geldi. Bir zamanların oyuncak devi, Eylül ayında iflas koruma başvurunda bulunmuş fakat bir alıcıyla ya da borçların ödenmesini sağlayacak bir finansörle anlaşma yapılamamıştı.

Ardından Toys R Us’ın İngiltere’deki bütün mağazalarının kapatılacağı duyurulmuş, 4.9 milyar dolarlık borcunu ödeyemeyen şirket bazı çalışanlarının işine son vermişti. Bu noktada Cuma günü yapılan duyurudan ve tazminatlarını talep eden çalışanlardan bahsedebiliriz.

Toys R Us’ın doğruladığı habere göre şirketin yöneticilerinin ve pek çok çalışanının Pazartesi günü görevi bırakacağı belirtildi.

Toys R Us Yöneticileri İşi BırakıyorBu isimlerin içinde CEO David Brandon’un da yer alacağı söylenirken şirket sözcüsü Amy von Walter finansal hedeflere ulaşılamadığı için gereken ödemelerin yapılamayacağını belirtti. İflas avukatı Riichard Weltman da New York Post’a yaptığı açıklamada; üst yöneticilerin şirket tamamen kapanmadan önce ayrılmalarının çok ilginç olduğunu dile getirdi.

Yüzlerce çalışanın kapanma süreci boyunca şirkette kalacağını vurgulayan Amy von Walter, çalışanların tazminatlarını istediğini söyledi.

Toys R Us Çalışanları Tazminat istiyor30 binden fazla Toys R Us çalışanının tasfiye sürecine yardım ettiği şirketin iyi bir şekilde kapanması için çabaladıkları belirtilirken işçilerin herhangi bir kıdem tazminatı alamayacak olmalarına dikkat çekildi.

İşte bu nedenle işçilerin 50 binden fazla kişinin katılımıyla bir imza kampanyası başlattıkları ve kıdem tazminatları için başvuru yapacakları duyuruldu.

Toys R Us Çalışanları Tazminat için Kampanya BaşlattıŞirket çalışanı Colleen Kleven, 30 binin üzerinde çalışanının birkaç hafta içinde hiçbir tazminat almadan işsiz kalacağını ve bunun kabule dilemez olduğunu kaydetti.

“Özel sermaye fonları ve şirket yöneticileri bir şirketin iflas etmesinden faydalanmamalıdır.” dedi. Öte yandan; kaynaklarda CEO’nun ve yöneticilerin tazminatlarını aldıkları bilgilerine yer verildi. Buna göre; CEO David Brandon’a 2.8 milyon dolar, 5 üst düzey yöneticiye de toplamda 8.2 milyon dolar ödeme yapılmıştı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sektörel kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum