Yatırım yapmaya başla!

Toyota’nın Son Teknoloji Arka Cam Projesi Şaşırtmaya Geliyor!Artık günümüzde tek düşüncemiz “acaba teknoloji nereye kadar gidecek” oldu. Daha düne kadar araçlarda klima ve ABS gibi sistemler lüks kategoride tutulurken, şu anda bir çok şey standart hale geldi. Teknoloji tabi ki yalnızca otomobiller için geliştirilmiyor. Son yıllarda ilerleyişi oldukça hızlı olan teknolojik ürüne, Drone diyebiliriz. Yi Erida adlı Drone‘nin 120 km/h süratlerde gittiği bir dünyada yaşıyoruz. Teknolojide sürekli bir hızlanma ve takip edilemeyecek kadar gelişimler söz konusu. Eskiden 2 veya 3 yılda bir şekil değiştiren cep telefonlarımız şimdi her yıl değişmek suretiyle yenileniyor.

Hal böyle olunca da ister istemez soruyoruz teknolojinin sonu neresi? Konumuz otomotiv olduğu için Toyota‘nın ilerisi için düşündüğü cam teknolojisinden bahsedeceğim. Videoda gördüğümüz üzere arka yolcular için kimsenin aklına gelmeyen bir şey düşünülmüş. Araçlarımızda yeni yeni alıştığımız multimedya ekran, Toyota’nın yaptığı çalışmalarla arka camların içerisine gömülmüş. Güzel bir sümilasyon videosu ile de bu açıkça anlatılmış.
Normalde araçlarımızın orta konsoluna yerleştirilen multimedya ekranlar navigasyon, GPS, yol bilgisi ve araç hakkında çeşitli özelliklerin gösterildiği yerdir.

İkinci adım olarak bu ekranlar arka yolcuların konforu için koltuk başlıklarına da eklendi. Yani araç içerisindeki konfordan sadece ön kısımladakiler yararlanmayacak. Japon Toyota hayatımıza girmesini beklediğimiz teknolojilerden birisi diyemeyeceğimiz tarza bu multimedya ekranları, cama entegreli yapmış.

Şu anda kesinliği ve sağlıklı çalışması bilinmesede, ortaya atılmış bir fikir söz konusu. Ve, Toyota gibi teknolojiye aç bir firmanın bunu hayata geçireceğine inanıyorum. Bu video ile ilgili bazı okumuş olduğum yorumlarda “sadece insanlığı kandırmaktan başka bir şey değil!” gibi cümleler kurulmuş olsada, geçmişe doğru yol alıp birden günümüze geldiklerinde olabileceğini anlayacaklardır. Benim videodan en çok etkilendiğim kısmı 1:07 dakikada hayvanlara zoom yapması oldu. Baktığınız her cismi yakınlaştırıp onlar hakkında bilgi alabiliyorsunuz. Gerçekten muhteşem! Bakalım Toyota bu projesini hayata geçirebilecek mi? Bir de böyle bir teknolojiyi tamamladığı takdirde ne zaman hayatımızda olacak? Bence uzak değil!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı

Bunu okuyan bunları da okurSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum