Yatırım yapmaya başla!

Toyota’nın Gizemli La Coupe Prototipi!

Toyota'nın duyulmamış gizli konsept spor otomobili La Coupe, markanın yeniden üretmek istediği MR2'yi işaret ediyor.
Toyota’nın Gizemli La Coupe Prototipi!

Toyota, bir modelinin devamı olacak konsept spor aracını gösterdi. En başta garipsedik ve bunun hangi serinin üzerine oturtulacağını düşündük. Öncesinde patent resimleri gelen gizemli modelin görselleri Carscoops okuyucusu tarafından gönderilmiş. Toyota’nın bir süredir eski ikonik spor arabalarını yeniden faaliyete geçireceğini biliyorduk.

Öyle ki sizlere bir haberimizde Japon markanın MR2 ve Celica’yı yeniden üretmek istediğinden bahsetmiştik. İlk, Ekim ayında görüldüğü iddia edilen prototip için hiç de fena değil olarak yorumlayabiliriz.

Toyota tasarımcıları ne sunmak istediklerini çok iyi biliyorlar.

Sadece spor arabalarda giriş modeli olarak yeni Supra‘yla ilgi toplayan Japon marka, karşımızda duran tek kapılıda modern ile retro arasında bir çizgi tutturmuş. La Coupe, elip şeklinde çevresi LED aydınlatmayla sarılı farlara sahip. Kei sınıfı kadar küçük olan modelin sade tamponu üzerine yine gündüz LED uygulaması yapılmış. Koyulan lip ise aracın sportifliğini desteklemiş.

La Coupe’nin mavi logosu onun melez motorla beslendiğini işaret ediyor.

Geniş yan camlara sahip sevimli spor otomobil, havalı bir tavan tipine sahip. Devamında kupanın sivriliş şekli, araç üzerindeki tüm klasik yapıyı almış götürmüş. Eminiz ki çoğu kişi La Coupe‘nin ön bölümünden arkaya doğru geçişinde övgü dolu sözler sarf edecektir. Aslında öndeki parça stili çalışmalarının benzer duruşlarına rastlıyoruz.

Stoplar Bentley‘i andırıyor ve alt kısımdaki ince ışık ögesi de ön kısma uydurulmuş. Arka kısımda en çok da bagaja verilen o çıkıntılı kısmı beğendik. Araca bir faydası olur mu bilemiyoruz ancak güzel duruyor. Kokpit kısmından görüntü alamadık ancak takipçinin dediğine göre konsol iki dijital ekrandan oluşuyormuş. Sanırım sadece bir yapı izlenmiş.

Kokpitinden görüntüler olmasa da biraz tüyo verilmiş!

Sanıyoruz ki o ekranlardan birisi hibrit motorun batarya, doluluk ve bazı özelliklerini gösterecek. Genel olarak La Coupe tercih edilebilecek, Toyota’nın fiyatıyla alınabilir tek kapılısı olarak çıkacağından eminiz. Supra’ya göre karşılaştırdığımızda fiyatı 25 bin ile 35 bin dolar arasında olabilir.

Genel olarak konseptin, sevimli ve kompakt yapısının beğenilmeyecek noktası yok gibi. Tavanın arka bölüme uzanış şekli gayet modern havada. Elbette ilk sormamız gereken, Toyota bu otomobili üretecek mi? Üretirse bu bir MR2 mi yoks Celica mı olacak!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum