Yatırım yapmaya başla!

Toyota 2022 için Planladığı Yeni Nesil Batarya Sistemi Üzerinde Çalışıyor!

Toyota, araçlarının menzil ve şarj sürelerini en iyi değerleri verebilecek farklı bir batarya tipine geçiyor. Yeni nesil pilleri 2022 yılında üreteceği söylendi. İşte detaylar...
Toyota 2022 için Planladığı Yeni Nesil Batarya Sistemi Üzerinde Çalışıyor!

Bildiğimiz üzere dünyaya  yeni nesil hibrid teknolojisini ilk olarak Japon Toyota firması geliştirmiştir. Şu an araçların hızla geçtiği elektrikli motorların atılmış temelide diyebiliriz. Çift yakıt olayının en iyi harmanlanmış örneği olan hibridler özellikle Prius modeli ile bu alanda rakipsiz olmuştu. Birçok konuda öncü olan Japon firma, Tesla gibi tamamı elektrikli araç üreten dünya lideri bir firmanın bile danışmanı olmuştur.

Gelelim dünyanın en büyük firması Toyota şimdi ne düşünüyormuş! Sistemin gidişatına bakıldığında hibrid motorlar, full elektrikli motorların geçiş köprüsüdür. Yani, şarj üniteleri ve menzil mesafeleri en uygun şeklini alana kadar karışım yakıtlarla araçlar yürütülecek. Toyota bugünlerde fazla bir açıklamada bulunmasa da 2020 ile 2022 yılları arasında araçların bataryalarında yeni bir döneme geçişin olacağının sinyallerini verdi.

Toyota’nın planları içerisinde sıvı olan hücreleri katıya çevirmek var. Bu haberden hibrid ve full elektrikli motorların lityum-iyon pillerinde köklü değişim olacağını da anlayabiliriz.

Şu andaki soru işaretleri, araçların gidebileceği menzil ve ne kadar sürede bataryalarını doldurabildiğidir. Genel bir sayı verecek olursak araçların şarj süresi 20 dk, menzil ise 400 km civarlarındadır.

Toyota’nın yapmak istediği ve tamamı yeni platformalarda düşünülen bataryalar ile şarj süresini 10 dk ve altına düşürmek, menzil de ise km bazında 600-700’lere çıkarmak olduğu söylendi.

Bataryalarını bu süre ve menzillere ulaştırabilirlerse, ortalama olarak lityum-iyon’lara göre 3 kat daha iyi verim alınacak.

Automotive News‘in haberine bakılırsa yeni tip hücrelerin güvenlik konusunda da daha iyi olacağı söyleniyor.

Yeni nesil katılaşan batarya teknolojisini de ilk olarak yeni çıkacak crossover modelinde kullanılabileceği bildirildi.

Japon Toyota yakıt sisteminde yine ilkleri bırakmıyor. Ar-Ge ‘ye olan yatırımlarını düşündüğümüzde insanların rahatlığı ve konforu adına gerçekten büyük adımlar için uğraşıyor. Yer yüzüne 10 milyondan fazla seri üretim hibrid araç satması da ayrıca güvenirlik adına kalitesini ortaya koyuyor.

Yapmak istediği katı yapılı pillerin net şeklini tahminimizce 2018 sonunda tanıtımını yapacaktır.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum