Yatırım yapmaya başla!

Toyota Avensis’i Türkiye’den Çekip Yerine Camry’i Getirebilir

Toyota, satış rakamlarıyla istenileni veremeyen Avensis'in fişini çekiyor!
Toyota Avensis’i Türkiye’den Çekip Yerine Camry’i Getirebilir

Toyota, 1997 yılında ilk jenerasyon Avensis modelini Avrupa’da göstermişti. Carina’nın yerine getirilen üst sınıf sedan, 2003 yılında yeni nesline kavuşturulmuştu. 1 ve 2. jenerasyon arasında Avensis ile çok iyi satış rakamlarına ulaşmıştı. Japon kalitesinin yansıtıldığı en iyi modellerinden olan d segment temsilcisi, 3. nesilde gözden düşmeye başladı. Aslında donanım veya kalite azaltılmasında değil, durum tamamen Toyota’dan kaynaklı sebeblere bağlıydı.

Uzun yıllardır bekleneni veremeyen lüks model, kritik sürece girdi. Aldığımız duyumlara göre Japon Toyota, Avensis’i bir süre dinlendirerek yerine 2018 yeni jenerasyonla çıkış yapan Camry Hibrit’i getirebilir.

Avensis Avrupa’dan Sonra Türkiye’den de Çekilecek!

Avensis Avrupa'dan Sonra Türkiye'den de ÇekilecekAvensis’in bu denli düşüş yaşamasının sebebi; rakiplerinin donanımsal ve şekil anlamında insanlara istediklerini verebilmesi. Özellikle Renault Talisman ve Peugeot 508 gibi otomobillerin yanında oldukça sönük kaldı diyebiliriz.

Çünkü Fransızlar donanım konusunda segment farketmeksizin, modellerini şirketin tüm nimetlerinden faydalandırıyor. Keza Avensis’in, Ford Mondeo ve hatları sadeleştirilen Opel Insignia karşısında da yapacak bir şeyi kalmamıştı.

Toyota’nın Avrupa ve Türkiye pazarlarındaki en büyük silahları olan Corolla, Auris ve SUV sınıflarına ağırlık vererek bir yönden Avensis’i unutmuş oldu!

Camry Uzun Bir Aradan Sonra Amerika Topraklarından Çıkıyor!

Camry'nin Uzun Bir Aradan Sonra Amerika'dan ÇıkıyorAmiral Gemi sınıfında yer alan Camry, sadece Amerika odaklı imal edilmiş bir modeldir. İlginçtirki bu lüks sedan, ABD’nin en çok satan modeli olup, yıllarca da yılın otomobili ödülünü alıyor.

Camry’de, Toyota’nın modellerini tek yerde topladığı TNGA platformu üyesidir. Eskiden 2.4L ve 3.5L yüksek hacimli benzin motorla hareket ettirilen otomobil, melez ünite ile artık 2.5L motorla gidişi sağlanıyor.

Gelen haberlerde amiral sedana onay verilmesi durumunda ülkemize Prius ve CH-R’da kullanılan 1.8L Hibrit ile gelmesi söz konusu. Malum, ülkemizde ağır olan vergi sisteminden dolayı 2.5L hacimli hibrite en az 6.000 TL yıllık vergi ödenmesi gerekecek.

Toyota, Avensis’i geri çekme ve yerine Camry getirme konusunda tam bir tarih vermedi. Gelişmeler oldukça sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum