Yatırım yapmaya başla!

Toyota Tundra Truck Yine Motorunun Ne Kadar Sağlam Olduğunu Kanıtladı!

Toyota'nın Amerika pazarının tutkuluğu olduğu kamyoneti Tundra, bir kez daha ne kadar sağlam bir üniteye sahip olduğunu gösterdi.
Toyota Tundra Truck Yine Motorunun Ne Kadar Sağlam Olduğunu Kanıtladı!

Başta Amerika olmak üzere Toyota’nın lüks, yakışıklı aynı zamanda üst kalitedeki Tundra‘sını dünya yakından tanımaktadır. Truck sınıfının Ford F’lerine karşı yapılan en prestijli Japon saldırısı olan Tundra, ikinci kez bozulmaz olduğunu ispatladı. Grre Leblanc Toyota bayisinden 2007 yılında alınan kamyonet, tek bir sıkıntı çıkarmadan yaptığı kilometre ile övünüyor.

Buna benzer bir marka övgüsünü Hyundai için yazmıştık. 2013 model Elantra sahibi bir kadın, kurye tarzı işinde kullanmak üzere aracını kullanmaya başlıyor ve 1.6 milyon kilometre boyunca tek bir motor arıza yapmadan yoluna devam ediyor. Koreli şirket de gerçek sağlamlık reklamını yapan Farrah Haines’i “1 Million Mile Club” üyeliğine alıyor. Şimdi hızlıca Tundra’da neler yaşanmış ona bakalım.

İş için aldığı Tundra, Aeron Movant’ı hiç üzmemiş.

Morvant, yılda ortalama 83.000 kilometre yol yapmış. Genel olarak insanların yılda 10-15 bin km yaptığını düşünürsek, Tundra sahibinin çok yüksek kaçıyor. Toyota’nın en büyük kamyoneti ile petrol rafineleri için parçalar taşınmış. Farklı lokasyonlara sürekli parça taşındığından, neredeyse araç hiç stop edilmemiş.

Tundra tam olarak 1.000.000 mil yani 1.6 milyon kilometrede.

Aracın yaşı ve yaptığı yol göz önünde bulundurulduğunda kondisyonu “10 numara”. Motor üzerinde revize yapılmamış. Tamamen orijinal şekilde duruyor. Haliyle neredeyse 2. milyon kilometreye yaklaşan Tundra’nın bazı parçaları mecburen değiştirilmiş.

4.7L V87 UZ ünitesinde alternatör, su pompası değiştirilip genel bakımları gününde yaptırılmış. Sadece otomatik viteste çıkan bazı hatalardan dolayı revizyon olması gerekmiş.

Sonradan yapılan işleminde servis kayıtlarına göre temizlik maksatlı olduğu yazılmış. Dünyadaki 2. milyon mili deviren Tundra’ya toplamda 20 takım lastik harcamış.

Kaportasındaki ezik ve dalgalanmalarda Toyota’nın parmağı olmadığı için o kısımda da sorun yok. Şimdi daha iyi anlıyoruz ki Toyota’nın her motoru gibi 4.7L V8’de gerçek kalite ve sağlamlıkta. Yoksa bu kadar insan neden Tundra hayranı olsun ki!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum