Yatırım yapmaya başla!

Toyota Tokyo Fuarı’na Fine-Comfort Ride Adında Premium MPV’sini Getiriyor!

Toyota, fuar için Tj-Cruiser'den sonra ikinci ilginç konseptini gösterdi. Büyük minivan şeklini alan aracı iç dünyası ile şaşırtıyor!
Toyota Tokyo Fuarı’na Fine-Comfort Ride Adında Premium MPV’sini Getiriyor!

Tokyo Fuarı’na sayılı günler kaldı. Şimdi süre yaklaştıkça firmalar ufaktan modellerine dair resimler yollamaya başladı. 25 Ekim’de Honda, Urban EV ile Mitsubishi EVO SUV görsel anlamda doygunluk havası yaratacak. Peki Toyota? Bu sene Japon firmanın sanırım grafikleri başka yerlere kaydırma senesi. Bunu nerden anladık diye sorarsanız son görsellerini gönderdiği Van-SUV karışımı aracı Tj-Cruiser bazı şeyleri anlatmaya yetiyor.

Aslında tam olarak çıkış şekilleri öyle olmayacağını bilsekte, Toyota’nın şimdiki tasarımlarına pek alışık değiliz. Fine-Comfort Ride adındaki minivanını Tokyo Fuar alanına getiriyor. İlginç bir kısım da ismi ile ilgili. Sunacağı konfora karşı iddalı bir isim verilmiş. Bakalım Toyota’nın Fine-Concept’in de bizi cezbedecek bir şeyler var mı?

Kasa yapısına bakınca bir ara İspanyolların çıkardığı garip bir elektrikli araç aklıma geldi. O da normal durmayan birbirinden uzak duran tekerleklere sahipti.

Burada karışık bir durum var. Toyota, minivan olarak lanse etse de bu aracın başka segmenttelere kaydırılabileceğinden bahsediyor.

4.8 metre boyutları altında, geniş ve lüks alanlar sunulacak. Yani premium MPV’de fazladan koltuk ve teknolojik paket öğelerine sahip olması bekleniyor.

Dikkat çeken asıl olayı A sütundan en arka tarafa kadar direksiz komple cam kullanılması. Kapılar sürgülü düşünülmüş.

Uzun boyuyla gelen genişletme çalışması Fine-Concept’in iç yaşam alanına da yansımış.

3 sıra koltukların verildiği iç mekanda, ortada kişisel tekli koltukları ve artı olarak fazladan 2 yolcu taşıyabileceğiniz koltuklara yer verilmiş.

Uzay çağına geçisin simgesi niteliğindeki kokpitte gözünüzü çevirdiğiniz yerde bilgisayar tabanlı ekran görmeniz mümkün.

Gerçeği yansıtmasa da camlara yansıtılan görüntülere baktığımızda Toyota yeni cam teknolojisini kullanmaya başlayacak mı? sorusu yoğunlaşıyor.

Bu modelin yakıt sisteminde de yine dünyada ilk olarak yapan Toyota’nın hidrojen yakıt pilleri kullanılacak.

Böylelikle 3 dakikada dolan deponuzla Toyota’nın iddia ettiği şaşırtıcı 1000 km kesintisiz yolculuk yapabileceksiniz.

Toyota hakkında çıkan son iki haberde de en sona yazdığımız ve cümle bitişlerimiz “Toyota’nın ilginç tasarımı” oluyor. Japon firmanın aslında ne yapmak istediğini hangi yoldan devam etmek istediğini anlayabiliyoruz.

Her zaman olduğu gibi Toyota, gösterdiği farklı isim ve şekillerdeki aracını en baştan farklı segment göstererek, güncel modellerinin değişim zamanlarında tanıttığı konseptleri devreye alacak. Her şeyi ilerleyen zamanlarda daha net göreceğiz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum