Yatırım yapmaya başla!

Yeni Yapısıyla Çıkacak “Toyota Supra” Japon Bir Dergide Gösterildi!

Toyota'nın mühendislik harikası spor otomobili Supra, Japon bir dergide gösterildi. İşte haberin detayları!
Yeni Yapısıyla Çıkacak “Toyota Supra” Japon Bir Dergide Gösterildi!

Bahsedilen çıkışı olacak otomobilin herkes tarafından kabul edilmiş gerçek bir efsane olması, haliyle çıkışını biraz zorlaştırıyor. Supra’nın konsept FT-1 ile başlatılan sürece bir çok tasarım örnekleri de dahil edildi. Sanırım son 2 yıl içerisinde en az 5 kere “çıkıyor, çıkışı çok yakın ve hayır çıkmıyormuş” sözlerini epeyce bir duyduk. Supra’nın 2019 yılı için şekillendirilen yapısını sizlere sunmuştuk.

Şimdi Supra’dan gelen bir haberde; Japonya’da çıkan otomobil dergisinde Supra’nın şekli ve bazı özelliklerini detaylandırmışlar. Bu da demek oluyor ki ortada bir yerlere sızan bir şeyler var. Ancak geçmiş yıllarda, spor araba efsanesinin yılan hikayesine dönen üretim durumundan dolayı şu anda tedbirli yaklaşıyoruz!

Kamuflaj haliyle epeyce test aşamalarına tabi tutulan Supra, sızan resimler şayet doğruysa muhteşem bir yapı bizi bekliyor.

Supra Japon Dergisi Sızan Resimler

Toyota’nın süre kazanmak için Supra’yı kamuoyuna, FT-1’den uzaklaştırılmış gibi gösterildiğine de şahit olmuştuk.

Supra Japon Dergisi Sızan Resimler FT-1 Konsept Tasarımı

Farların Matrix şekilleri ile beraber korkutucu tamponu, karbon yapılı eklere sahip.

Supra Japon Dergisi Sızan Resimler Cenevre Fuarı

Resimde gördüğümüz gibi 4380 mm uzunluk, 1855 mm genişlik ve 2470 mm aks mesafesi gibi teknik detaylar bile belirtilmiş.

Supra Japon Dergisi Sızan Resimler Ölçü Birimleri

Derginin bir yaprağında da “nereden nereye” bölümü yapılmış.

Supra Japon Dergisi Sızan Resimleri Detaylar

Kesin olarak söylenen bir şeyde motorun hangi hacimlerde çıkacağıydı. Yine 3.0L olarak ele alınan üniteden 335 ps güçle beraberinde 450 nm tork üretmesi bekleniyor. Ayrıca Toyota mühendislerinin geliştirdiği motor V6 tip!

BMW Z4 ile ortak bir platform üzerinde hazırlanan Supra, Cenevre Otomobil Fuarı’nda kesin haliyle karşımıza çıkartılacak. O yüzden 20 güne yakın beklememiz gerekiyor!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum