Yatırım yapmaya başla!

Toyota Supra Farklı Marka Ortaklığında Üretilseydi!

Supra'nın BMW ile üretilmesini fırsata çeviren tasarımcı Ferrari, Tesla, Aston Martin gibi şirketlerle Toyota'nın spor araba yaptığını hayal etmiş.
Toyota Supra Farklı Marka Ortaklığında Üretilseydi!

2020 GR Supra’nın yapım aşamasında itibaren Toyota’nın BMW ile çalışılmasına tepki veren hayranları, bu aralar biraz durulmuş olabilir. Japon şirket “neden hazır olan, geliştirilmesi tamamlanmış motoru almayayım ki” diyerek M40i Z4 için de geçerli olan 3.0L performans motorunu kullanmıştı.

BMW’den gelen kısımlar aslında bu kadar. Supra’nın oluklu tavan tasarım dizaynı ve en önemlisi aracın pistlerde geliştirilmesine bizzat pilotluk yapan CEO Akio Toyoda, sanki Almanların yaptığı bir spor araba izlenimini yok etti. İşte bu tartışma konusunu fırsata çeviren Budget Direct, farklı markalarla Supra’nın yapılışını hayal etmiş.

Render çalışmasının ilkinde Aston Martin/Toyota işbirliği yapılmış.

Kesinikle şaşırdık. Vücut hatları İngiliz ekipten gelmiş. Supra’nın ovalliği kaybedilmeden Aston Martin’in tampon ve difüzör parçalarıyla Japon araç beslenmiş.

Beyaz rengiyle gelen Supra bu sefer Mercedes-AMG ile anlaşılarak üretilmiş. Far LED’lerinin şekli, AMG tampon ve arka çamurluğun kaslı duruşu karışımın isabetli olmasını sağlamış. Alman-Japon ortaklığına bir V8‘in yakışacağını düşünüyoruz.

Bir de ne görelim! Toyota, Ferrari’den kendi İtalyan tasarımını istemiş.

Supra bu sefer ortama daha kaslı şekilde giriyor. Farlar Ferrari’den ve 488’i görmek mümkün. Yan hava kanalları ve çamurluğa oturan lastikler! O zaman Supra’da hangi motor var? Tabi ki 3.9L V8.

Akio Toyoda, Fransa’ya giderek PSA ile sıkı bir ortaklığın şartlarını konuşmuş. Peugeot CEO’ları ile görüşen Toyoda, yeni ortaklarından yeni 208’in duruşunun Supra’ya verilmesini istemiş. İyiki olmamış diyerek, Toyota’nın PureTech kullanacağını yazmak zorunda kalmadık.

Tesla’nın gelişiminde parmağı olan Toyota, emeklerinin karşılığında tamamı elektrikli bir Supra almış.

Model 3’ün sökülen farlarına Supra’nın ki montelenmiş. Yan kanalcıklara sahip tampon, tamamen kapalı bir formda. Tesla’nın “P” serilerinden gelecek bir elektrikli motor, Toyota spor aracını dünyanın en hızlıları arasına alır.

Budget Direct, Supra’nın tasarım şekillerini farklı markalara uyarlaması bir sanatçının yapacağı cinsten. En belirgini de Peugeot ve Ferrari ile olan Toyota ilişkiden çıkan Supra olmuş! Size göre hangi firmanın ki daha güzel olmuş?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum