Paratic İçerik Arama
Yatırım yapmaya başla!

Toyota Supra’yı BMW Yaptı Diyenlere Videolu Bir Cevap Geldi!Toyota Supra’yı BMW Yaptı Diyenlere Videolu Bir Cevap Geldi!

Genetik aynı, ruhlar farklı! Aynı platform üzerinde üretilen ve ayrı markalara ait olan modeller için yapılacak en iyi tanımın bu olduğunu düşünüyoruz. Supra, uzun bir beklemenin ardından yeniden sahne alsa da arkasından gelen kötü söylemlerin bir ara efsaneye gölge düşüreceğini zannettik.

Şöyle ki; BMW’nin Z4 M40i’nin üzerinden yapılandırılan sportif faaliyetlerinde, motor kısmı Alman markadan Japon markaya geçirilmişti. 3.0L turbo beslemeli motorlardan alınan güçler de Z4 ve Supra’da farklılık göstermişti. Yani Supra ortalama 47 ps Z4’ten daha az güçle hareket edecekti.

Bazılarının hesap edemediği şey ise, sorunsuz ve teknoloji araç üretiminde Toyota gibi bir şirketin olması. Supra efsanesinin pist testlerini ve aracın geliştirmesini CEO Akiado Toyoda tarafından bizzat yapılmıştır. Bu arada kendisi, direksiyonu sağlam olan usta bir pilottur. CarWow, aslında 1 senedir beklenen bir kapışmayı nihayet bizlere sundu.

Daha az güçle kalkışını yapan Supra, nedense bir anda Z4 M40i’nin önünde seyretti. Bizim tahminlerimiz ortalama bir değerde iki aracın yan yana gitmesiydi. Peki neden az beygirle Japon temsilcisi bu kadar atak yapabildi? Hatırlarsanız sizlere Supra’nın gerçek gücünü kanıtlayan ve hız limitlerinde daha fazlasını sunduğu ispatlanan bazı içerikler yayınlamıştık.

Yapılacak en iyi tahminlerden birisi Toyota’nın Supra’nın gerçek gücünü sakladığı. İkinci teori ise 335 ps olarak lanse edilen 3.0L’nin, ABD’ye giden spesifik M40i’nin 382 ps’ine yakın olduğu. Bizce sonuç gayet keyifli!


Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın.

Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı

Bunu okuyan bunları da okur