Yatırım yapmaya başla!

Toyota Supra’nın 4×4 Off Road Versiyonuna Ne Dersiniz?

Otomobiller üzerinde yaptığı photoshop ile her daim ilgimizi çekmeyi başaran Rain Prisk, Supra'yı yer yüzünün dağlık kesimlerine uyarlamış!
Toyota Supra’nın 4×4 Off Road Versiyonuna Ne Dersiniz?

Yeni bir model çıkmaya dursun, anında photoshop uzmanı Rain Prisk‘in markajına giriyor. Tasarımı güzel, motoru istenilenin fazlasını veren ve sağlam karakter örneği olan spor modellerinden birisinin Supra olduğunu defalarca söylemişizdir. 2 sene önce FT-1 gösterildiğinde olayın çağın ötesine taşınacağını tahmin etmiyorduk. Nihayet Toyota Supra, geçtiğimiz Ocak ayının ortalarına doğru tanıtılmıştı.

Farklı açıları çok seven Rain Prisk de görmemizin imkansız olduğu bir çizimle karşımıza geliyor. Zaten Toyota’nın off road için yaptığı arazi araçlarındaki yatkınlığını ekstra olarak söylememize gerek yok. Tasarımcı, standart olmayan bir duruş biçimiyle Supra’ya neler yapmış bakalım.

Karşımızda “çıksa ortalığı yıkar” tarzında bir araç duruyor.

Rain Prisk Toyota Supra TasarımıEğer ki bunu biri isterse yapabilir. Belki çok uzun bir zaman alır ama yapılabilir. Araç modifiyesinde, özellikle ABD’li tuning firmalarının başabileceğini düşünüyoruz. Kupa tadilatlarında Supra’nın çamurluklarında başlatılan kesme biçme işleri, arka kısma da yapılmış. Kupayı yüksek seviyeye taşıyan Rain Prisk, off road araçlarının ilk gereksinim duyduğu güçlendirmeyle çizimlerine başlamış.

Alt kısım korumaları yapıldıktan sonra tampona gizli bir çeki vinci eklenmiş. Basamakla çıkış kolaylaştırılmış. Aynı zamanda tavandaki kanonun da indirip bindirilmesine yarayacaktır. Durum BMW ve Lexus Shooting Brake yapının tamamen tersi olmuş. Şnorkelin takılmasıyla Supra’nın off road araçlarından eksik bir yanı bırakılmamış.

Supra’da nasıl bir motor kullanıldığını hatırlayalım!

Supra, BMW ile ortak süreçte üretilerek, şasi ve motor bölümü Alman markaya bırakılmış. Kimilerine göre “Toyota sanki hatır için Supra üretiyor” gibi yorumlar yapılmıştı. Bunu demelerindeki sebeb ise Japon markanın tamamen kendisine ait, eskisi gibi efsane olabilecek bir tek kapı Supra’yı üretmemesi.

Z4 alt yapısının haricinde motor bölümünde M40i ile aynı güç aktarımına sahip olacak. 3.0L hacimli 6 silindirli motor, GR türevinde 340 ps ve 500 nm torkla şoförünü mutlu etmeye çalışacak. 4.3 saniye kalkışının da iyi olduğu söylenebilir.

İlginizi Çekebilir :

Supra Motorlu 1.200 Ps’lik Toyota GT86’nın Drag Yarışını İzleyin!

Toyota, Supra’yı daha alınabilir hale getirmek için iki adet 2.0L 4 silindirli motor da kullanacak. Güçleri 258 ve 197 ps arasında değişecek. GR’dan sonra en hızlı kalkış süresi 5.2 saniye olacak.

2020 Supra’nın ilk modeli #Global 1’in 2.1 milyon dolar satışı da bizi hayrete düşürmüştü. Onun dışında Supra, BMW’den daha makul fiyatlara satılacak. Özelliklerini de verdiğimiz yeni Supra’nın Rain Prisk donuşu sizce nasıl olmuş?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum