Yatırım yapmaya başla!

Toyota RAV4’ün 3. Sıra Koltuğu ve EV Ünitesi Hakkında Açıklama Geldi!

Toyota'nın 5. neslini tanıttığı RAV4 modeli hakkında bazı bilinmezlikler vardı. Bunun üzerine de Kuzey Amerika Baş. Yar. Jack Hollis açıklamada bulundu!
Toyota RAV4’ün 3. Sıra Koltuğu ve EV Ünitesi Hakkında Açıklama Geldi!

2018 New York Otomobil Fuarı kapsamında 5. jenerasyon RAV4 gösterilmişti. Gösteriminin ardından önceden belirtilen isteklerin yanında Toyota kompakt SUV modeli üzerinde bazı kararlar aldığını söylemişti. Üzerinde geliştirilecek ve günümüz mantığında sunulacakların beklentileri büyüktü. RAV4’ün 7 koltuklu bir versiyonu olacak mı diye sorulurken, bazıları da neden 3. sıra koltukla tanıtılmadığından söz etti.

Japon marka da aracının kompaktlığını bozacak bazı unsurlardan uzun durduklarını bildirmişti. Özellikle çocuklu aileler için önem arz eden son sıra koltuklar yapılan açıklamalara göre olmayacak.

Toyota’nın Kuzey Amerika Başkan Yardımcısı Jack Hollis konu üzerine açıklama yaptı.

Hollis, yeni nesil arazi aracının 7 kişilik bir yapıya müsait olmadığını, onun yerine hali hazırda üretimde olan Highlinder ve Sequoia‘nın bu alanda taleplere cevap verebileceğini söyledi. Öte yandan sportif arazi aracının son TNGA platformunda oluşturulması, zaten ekstra koltuğa müsade etmiyor.

Benimsenen daha fazla iç mekan hacmiydi. RAV4’ün kısalan boyuna rağmen, uzatılan aks mesafesi sayesinde oturma alanları genişletilmişti.

RAV4 için sorulan sorulardan biri de neden EV ünite ile çıkarılmadığı!

Sorulan bu sorunun nedeni ise 2015 yılında Toyota’nın Tesla ile RAV4 üzerinde tamamı elektrikli motor üzerinde çalışmış olmaları. Başkan Yardımcısı Jack Hollis, “Piyasaya yönelen çok sayıda yeni EV modeline rağmen, ana tüketiciler arasındaki ilginin böyle bir modeli desteklemeye yeterli olmadığını düşünüyorum.” şeklinde görüşlerini dile getirdi.

Yaklaşık 20 yıldır eklenti motorlu araçların bile beklenen ilginin altında olduğunu düşünecek olursak, Toyota’nın elinde tuttuğu %70’lık hibrit pazarından daha iyi sonuçlar alacağına inandığı yorumunu yapabiliriz.

Geçen yıl RAV4’ün Amerika satış rakamlarına baktığımızda hibrit motorlu versiyonun Kaliforniya’da daha çok satıldığı, bu rakamında sadece 2.600 adet olduğu söylendi. Ancak genel satışlarda Toyota sadece Kuzey Amerika’da 400.000 adet üzerinde RAV4’ü yeni müşterileriyle buluşturdu.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum