Yatırım yapmaya başla!

Toyota MR2 Kazasının Sonucu Görüntüsünden Çok Ötede!

Bir Toyota MR2 spor araba kazası herkesin şaşkınlık yaşamasına neden olmuş!!
Toyota MR2 Kazasının Sonucu Görüntüsünden Çok Ötede!

Yine bir hız yine bir korkunç bir görüntü! Trafik kazaları bazen hesaplanamaz. Siz tamamen doğru kullanım içerisinde olsanız da, canavar peşinizi malesef bırakmıyor. Cars And Coffee Savannah GA adlı Facebook sayfasında gördüğümüz bir kaza çok dikkatimizi çekti. Bakıldığında ilk söylenecek söz, “bu ölümü kimse hakketmiyor” olur.

Toyota MR2’nin karıştığı kazanın nedenlerini öğrendiğimizde bu parçalanmış araba resminin nedeni için “uçan kova” denildi. Anladık ki üzerine hızla gelen bir cisimden kaçılmak istenmiş. Dikkatimizi çeken ikinci en büyük durum ise araç sahibinin Toyota mühendislerine dediği “Kudos” kelimesi.

Kudos, “seref, ödül, övgü” anlamlarına geliyormuş.

Bakıldığında, MR2’nin sağlamlığı için çalışan mühendislere Kudo diyerek tek kelimede hisler anlatılmış. Kazanın oluş şekli; MR2 sürücüsü normal yolunda ilerlerken başka bir araçtan atılan büyük bir kova direkt olarak spor aracın üzerine gelmiş.

Refleks olarak çarpışmamak için manevra yapılmış. Muhtemelen hız var ki MR2’i yol da tutunamayarak 180 derece açı kaybıyla kamyonet tarzı aracın altına girmiş.

Sürücü aracın içerisinde mahsur kalmış.

Önü tamamen yok olan Toyota MR2’nin A direkleri de tamamen ezilmiş. Kullanıcı, itfaiye ekiplerinin çatı kısmını kesmesiyle dışarıya alınmış. Hastaneye kaldıran MR2 sahibi, birkaç çizik dışında herhangi bir hasar almadığı bildirildi. Ve hatta acil servisten kendisi çıkmış.

2001 Toyota MR2’nin motoru ortada. Arkadan çekiş düzenine sahip spor modelin normalde ünitenin önde olmamasından dolayı güvensiz olacağını düşünürüz.

Ancak Tesla modellerinin kaza testlerine baktığımızda, demek ki aracın ön kısımdan aldığı darbenin sadece motorla absorbe edilmediği sonucu çıkıyor.

Araç dış yapı mühendisliğinin bir kez daha ayrıcalıklı şekline şahit olduk. Normalde kompakt ve güçsüz duran bir MR2’nin sonucu kötü bir olay da olsa dayanıklılık hissini bizlere verdi. Kaza hakkında sizin düşünceleriniz neler?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum