Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Toyota MR2 ve Celica’yı Yeniden Canlandırıyor!

Toyota, Supra'dan sonra Celica ve MR2'nin de üretimlerinin olabileceğini söyledi!
Toyota MR2 ve Celica’yı Yeniden Canlandırıyor!

Japon Toyota, efsanelerini sırasıyla projenlendirmeye başlıyor. 2002’de sonlandırdım dediği Supra’nın sanırım herkes son halinin nasıl olacağını biliyordur. Görmemişseniz de buraya tıklayarak bakabilirsiniz. Şirketler tüm yoğunluklarını SUV ve crossover üzerine verse de sanırız spor araba özlemi çekenleri de unutmamak gerektiğinin kanaatına varmışlar.

Japon markanın ikinci sporcusu Celica’a da yeni bir bedende tekrar düşünülüyor. Öte yandan daha kompakt kardeşleri MR2‘de Toyota listelerine girmeye hazırlanıyor…

Toyota 16 yıl önce bıraktığı Supra yapımını, biraz da gelen baskılardan dolayı tekrar düşünmüştü.

Toyota Mr2 Celica Uretim Karari CelicaToyota, Supra’nın çıkışını biraz uzatsa da en azından motor sesini Goodwood’da duyabilmiştik. Piyasada gayet akıllı hamleler yapan ve yapmaya devam eden Toyota, herkes bu alanı unutmuşken pastanın büyük payını kendine almak istiyor olabilir. Keza Celica ve MR2’yi çıkarma kararının da birden alındığını düşünmüyoruz.

Peki GT86 ne olacak?

Toyota Mr2 Celica Uretim Karari Mr2GT86 ilk çıktığında açıkçası MR2’nin isim değiştirmiş hali zannetmiştik. Tekrar terse dönecek olursak isimler arasında bir değişim söz konusu olabilir. Hatırlarsanız Toyota, Corolla hatchback olarak Auris‘i öne sürmüştü. Marka yeni bir kararla, 11 senenin ardından tekrar Corolla ismiyle devam edeceğini açıklamıştı.

Japon markanın yapmak istediği Ferrari’ler, Lamborghini’ler gibi hiper araçlardan ziyade, daha ulaşılabilir spor arabalar yapmak.

İlginizi Çekebilir :

Yeni Corolla Sport Versiyon
2019 Yeni Toyota Corolla’ya “SPORT” Versiyon Desteği Geliyor!

Supra ile zaten belirli bir limite kadar gelebilecek. Celica ve MR2 ile de liderlerini arkadan desteklenmesi yapılacak.

Söylentiler arasında Toyota bu işi farklı firmalarla yapabileceği var. Supra’daki BMW ortaklığı gibi! Şirket tarafından böyle bir iddia atılsa da kesin olan bir durum yok. Gelişmeler şimdilik bu kadar. Celica ve MR2’den gelişmeler geldikçe sizlere aktarmaya devam edeceğiz…

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu